Lexus IS-F, sportovní sedan konečně u nás (česká cena)

Japonská automobilka Lexus zahájila prodeje svého ostrého sedanu Lexus IS-F. Vůz postavený na základu modelu IS bude na trhu soupeřit hlavně s tradičními zástupci sportovních sedanů střední třídy v podobě BMW M3, Mercedesu C63 AMG a v budoucnu také s novou generaci Audi RS4.

Lexus IS-F u nás startuje na částce 1 799 000 Kč, což je o pár tisíc více, než na kolik přijde Mercedes C AMG a o pár tisíc méně, než na kolik přijde BMW M3 ve verzi sedan. Lexus tak svému modelu věří, protože přeci jenom zde chybí tradice a pojem IS-F je nyní zcela nový.

Tip: Představení Lexusu IS-F naleznete zde.

Za danou sumu ovšem zákazník dostane sedan s omiválcem o objemu 5 litrů s výkonem 311 kW (423 k) a točivý momentem 505 Nm. Zde tedy Lexus poráží BMW a mírně zaostává za C63 AMG. Stovku zvládne vůz za 4,8 s a maximální rychlost činí 270 km/h, jelikož IS-F nemá klasický omezovač, za jehož odstranění se u BMW a Mercedesu připlácí 80, resp. 60 tisíc.

Jak si ovšem Lexus IS-F povede vůči svým konkurentům uvidíme až časem. První testy ovšem ukazují, že IS-F jde trochu jinou cestou než německá konkurence a ještě více než AMG sází na rychlou, ale stále komfortní přepravu než na sportovní ambice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lexus IS-F

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků