Lexus IS F-Sport: japonský M-paket

Japonský Lexus představil v Las Vegas svůj sportovní balíček pro model IS. Nyní si tak může dopřát sportu každý majitel „í-eska”.

Každá automobilka, která láká zákazníky na jakéhosi sportovního ducha nabízí pro individualizaci sportovní paket. Ty se pak různě nazývají. BMW má M-paket, Audi má S-line a Lexus má F-Sport.

Na autoshow SEMA v Las Vegas tak Lexus představil kompletní program F-Sport, který umožní vylepšit si po stylingové i technické stránce model Lexus IS. Krom jediného prvku je celý paket dostupný i pro modely IS 250 a IS 350, které se prodávají ve Spojených státech, a s největší pravděpodobností bude časem k dispozici i pro evropský naftový model IS 220d.

Tim jediným prvkem, který na běžné modely nedostanete, je nový brzdový systém. Ten je určen pouze pro výkonný model IS-F. Karbon-keramické brzdy se šestipístkovými třmeny vpředu a čtyřpístkovými třmeny vzadu disponují kotouči o průměru 380 resp. 355 mm.

Co si ovšem může dopřát každý je mj. snížený podvozek a to o 25 mm. Nové tlumiče, nové pružiny a nové uložení. To vše se postará o lepší vzhled i zlepšené jízdní vlasnosti. Součástí podvozkového paketu jsou i silnější stabilizátory, které mají vozu dopřát větší jistotu v zatáčkách.

Zajímavostí je pak posílena spojka a upravené řazení. Spojka dokáže přenést více točivého momentu, což se s ohledem na fakt, že F-Sport nenabízí navýšený výkon, zdá trochu zbytečné. Nicméně ti, kteří budou využívat možnosti vozu více, větší životnost spojky určitě ocení.

Nová jsou také 19" kola. Ta mají přesnou velikost 8x19" pro přední kola a 9x19" pro zadní kola. na nic jsou pak pneu 225/35 vpředu a 255/35 vzadu. Nové je i výfukové potrubí, které zlepšuje odvod spalin, ale hlavně přináší lepší zvukovou kulisu, pro potěšení z jízdy.

A aby toho nebylo málo, nový je např. karbonový kryt na motoru, zadní spoiler na víku kufru, přední nárazník, zkrátilo se řazení a nové jsou také dekorace v interiéru.

Jednoduše řečeno, Lexus přišel s opravdu povedeným sport paketem. Vzhledový dojem posuďte sami...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lexus IS F-Sport
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků