Lexus IS-F Special Build: luxusnější eFko

Japonská automobilka Lexus vytvořila ve spolupráci s Neimanem Marcusem speciální edici svého supersedanu IS-F. Ten se bude od běžné verze lišit hlavně v luxusu.

IS-F Special Build disponuje „eFkovým“ osmiválcem o objemu 5 litru s výkonem 420 koní, který umí auto rozjet na stovku za 4,9 s.

Ovšem to podstatné se mění u stylingu exteriéru i interiéru. Vozy z omezené padesátikusové série dostanou speciální lakování, tónovaná skla, perforovaná kožená sportovní sedadla s bílým obšitím a logem F na opěrce hlavy. Dále se bude vůz pyšnit bílými doplňky na volantu a dalších částech interiéru, navigaci, DVD centrum, audio systém Mark Levinson a mnoho dalšího.

Cena za tento model je ovšem poněkud vysoká. Celých 68 000 dolarů, tedy zhruba 1,4 mil. korun je na americké poměry až příliš. Pokud by se vůz měl dostat k nám, cenovka by jen stěží dostala pod 2,3 mil.

Klepněte pro větší obrázek
Lexus IS-F Special Build
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků