Lexus IS-F Racing se skutečně objeví v DTM

Vše podstatné o budoucí účasti japonské automobilky Lexus v motoristických pohárech je venku. Lexus vstoupí s novým vozem IS-F Racing v příští sezóně do japonského poháru GT300 a s modelem SC430 Racer do třídy GT500.

Potvrzeny jsou i nedávné spekulace o vstupu do DTM. Ovšem nestane se tak ani letos, ani v příštím roce, ale až od sezony 2010. A důvod je jasný. Od roku 2010 vstoupí v DTM v platnost nová pravidla a automobilce by se nevyplatilo nasadit vůz nyní a pak jej celý přepracovat dle nových regulí.

Takže nyní se IS-F řádně odladí a otestuje v Japonsku a za dva roky rozšíří vcelku skromné řady značek v poháru DTM.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lexus IS-F Racing Concept
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků