Lexus IS Coupé zřejmě bude

Japonská automobilka Lexus před rokem a půl zcela nenápadně naznačila, že by mohlo vzniknout i kupé postavené na bázi modelu IS. Od té doby uplynulo mnoho času a stále se nic nedělo.

Nyní přišla informace, že si Lexus zaregistroval ochranou známku ve Spojených státech a Kanadě na označení svých modelů IS250C, IS300C a IS350C a právě ono kouzelné písmenko „C“ značí verzi kupé.

Prozatím nejsou dostupné žádné konkrétnější informace kdy by se tato verze měla objevit na trhu, ale hovoří se o představení v první polovině příštího roku na jednom z amerických autosalonů. Vůz by měl na trhu konkurovat hlavně BMW 3 kupé, Mercedesu C kupé a Audi A5. Kupé těchto značek jsou totiž velmi oblíbená a Lexus zde tedy při absenci jakékoli jiné verze než sedanu mírně ztrácí.
 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků