Lexus chystá novou Supru s dvanáctiválcem

Na letošní výstavě automobilů v Detroitu se Lexus pochlubil skvěle vypadajícím konceptem LF-A, který má klasické proporce sportovního dvoumístného kupé. Má délku 4 440 mm, šířku 1 860 mm, výšku 1 220 mm a rozvor 2 580 mm. Pod kapotou měl koncept pětisetkoňový motor (368 kW), jehož objem byl dle tiskové zprávy nižší než pět litrů.

Dle nejnovějších informací britského Autocaru bude nový supersportovní vůz vycházet právě z této studie. Karosérie bude z lehkého hliníku, ale není zatím jasné, zda novinka ponese znak Toyoty nebo dceřiného Lexusu. Pravděpodobná pohonná jednotka bude nově vyvinutý dvanáctiválec, ačkoliv v úvahu připadá i nový motor V8, konstruovaný pro Formuli 1 v roce 2006, s modifikací pro delší životnost. Podobnou variantu již zvolila německá automobilka BMW pro svůj sportovní sedan M5 a kupé M6.

Tip: Přečtěte si test nového Lexusu GS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků