Lexus bude zanedlouho prodávat polovinu vozů s hybridním pohonem

Japonská automobilka Lexus chystá pro letošní rok velkou ofenzívu na evropském trhu. Jedním z cílů je výrazné navýšení prodejů a to až na 50 tisíc vozů. Ještě větší cíl si však automobilka vytyčila u hybridních modelů. Lexus chce v Evropě v letošním roce prodat 40 procent všech svých vozů s tímto systémem a v dalším roce chce dosáhnout celé poloviny z prodaných vozů.

Tip: Přečtěte si náš velký test hybridního modelu RX 400h.

Lexus dále uvedl, že nepočítá s vývojem hybridního systému, který by byl spojený s naftovými motory, protože v tom nevidí smysl po ekologické stránce a ani po stránce spotřeby. Dosažitelné úspory paliva by byly poměrně malé a ekologická zátěž by se dostala zhruba na úroveň benzínového motoru bez hybridního systému.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků