Lexus bude zanedlouho prodávat polovinu vozů s hybridním pohonem

Japonská automobilka Lexus chystá pro letošní rok velkou ofenzívu na evropském trhu. Jedním z cílů je výrazné navýšení prodejů a to až na 50 tisíc vozů. Ještě větší cíl si však automobilka vytyčila u hybridních modelů. Lexus chce v Evropě v letošním roce prodat 40 procent všech svých vozů s tímto systémem a v dalším roce chce dosáhnout celé poloviny z prodaných vozů.

Tip: Přečtěte si náš velký test hybridního modelu RX 400h.

Lexus dále uvedl, že nepočítá s vývojem hybridního systému, který by byl spojený s naftovými motory, protože v tom nevidí smysl po ekologické stránce a ani po stránce spotřeby. Dosažitelné úspory paliva by byly poměrně malé a ekologická zátěž by se dostala zhruba na úroveň benzínového motoru bez hybridního systému.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků