Lexus bude zanedlouho prodávat polovinu vozů s hybridním pohonem

Japonská automobilka Lexus chystá pro letošní rok velkou ofenzívu na evropském trhu. Jedním z cílů je výrazné navýšení prodejů a to až na 50 tisíc vozů. Ještě větší cíl si však automobilka vytyčila u hybridních modelů. Lexus chce v Evropě v letošním roce prodat 40 procent všech svých vozů s tímto systémem a v dalším roce chce dosáhnout celé poloviny z prodaných vozů.

Tip: Přečtěte si náš velký test hybridního modelu RX 400h.

Lexus dále uvedl, že nepočítá s vývojem hybridního systému, který by byl spojený s naftovými motory, protože v tom nevidí smysl po ekologické stránce a ani po stránce spotřeby. Dosažitelné úspory paliva by byly poměrně malé a ekologická zátěž by se dostala zhruba na úroveň benzínového motoru bez hybridního systému.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků