Lexus bude zanedlouho prodávat polovinu vozů s hybridním pohonem

Japonská automobilka Lexus chystá pro letošní rok velkou ofenzívu na evropském trhu. Jedním z cílů je výrazné navýšení prodejů a to až na 50 tisíc vozů. Ještě větší cíl si však automobilka vytyčila u hybridních modelů. Lexus chce v Evropě v letošním roce prodat 40 procent všech svých vozů s tímto systémem a v dalším roce chce dosáhnout celé poloviny z prodaných vozů.

Tip: Přečtěte si náš velký test hybridního modelu RX 400h.

Lexus dále uvedl, že nepočítá s vývojem hybridního systému, který by byl spojený s naftovými motory, protože v tom nevidí smysl po ekologické stránce a ani po stránce spotřeby. Dosažitelné úspory paliva by byly poměrně malé a ekologická zátěž by se dostala zhruba na úroveň benzínového motoru bez hybridního systému.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků