Lexmaul Green Power: Vectra 2,0T na bioetanol

Úpravce Lauxmaul se rozhodnul, že se u Vectry namísto navyšování výkonu podívá na ekologickou stránku věci.
Lexmaul Green Power: Vectra 2,0T na bioetanol

Opel Vectra 2,0 Turbo je zajímavý rodinný rychlík a v případě verze kombi v něm dokonce leccos převezete. Najde se mnoho tunerů, kteří se budou snažit dostat z motoru pár koní navíc, což by nebyl v případě přeplňovaného agregátu v podstatě žádný problém.

Německá firma Lexmaul a její inženýři se ale rozhodli, že někteří zákazníci by víc ocenili, kdyby jejich Vectra uměla spalovat bioetanol. A když to ocení oni, učiní tak i ekologové, kteří dnes hýbou světem. Vůz samozřejmě nepřichází o možnost spalovat klasický benzín.

Ve výfukových plynech tak došlo ve výsledku k redukci CO2 o celých 80 procent, výrazně se eliminovalo také množství kysličníků dusíku a benzolu. Kromě paliva E85 (85% bioetanolu a 15% benzínu) dokáže Vectra spalovat i méně rozšířené palivo E50.

Abyste si nemysleli, že Lexmaul zůstal jen u přestavby motoru. Karoserii dokážete rozpoznat od sériového vozu hned na první pohled  modifikace se dočkaly oba nárazníky, nové jsou boční prahy a decentní střešní spoiler. Nevšimnout si nelze ani výrazných černých kol z lehkých slitin o velikosti 19“.

I když je výsledku spotřeba paliva vyšší, na peněženku to nebude mít dopad - palivo E85 je mnohem výhodnější, jen u nás se jedná stále ještě o hudbu budoucnosti. Celá přestavba vozu vyjde 899 Eur, což rozhodně není mnoho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lexmaul Green Power Vectra Turbo

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků