Lexmaul Green Power: Vectra 2,0T na bioetanol

Úpravce Lauxmaul se rozhodnul, že se u Vectry namísto navyšování výkonu podívá na ekologickou stránku věci.
Lexmaul Green Power: Vectra 2,0T na bioetanol

Opel Vectra 2,0 Turbo je zajímavý rodinný rychlík a v případě verze kombi v něm dokonce leccos převezete. Najde se mnoho tunerů, kteří se budou snažit dostat z motoru pár koní navíc, což by nebyl v případě přeplňovaného agregátu v podstatě žádný problém.

Německá firma Lexmaul a její inženýři se ale rozhodli, že někteří zákazníci by víc ocenili, kdyby jejich Vectra uměla spalovat bioetanol. A když to ocení oni, učiní tak i ekologové, kteří dnes hýbou světem. Vůz samozřejmě nepřichází o možnost spalovat klasický benzín.

Ve výfukových plynech tak došlo ve výsledku k redukci CO2 o celých 80 procent, výrazně se eliminovalo také množství kysličníků dusíku a benzolu. Kromě paliva E85 (85% bioetanolu a 15% benzínu) dokáže Vectra spalovat i méně rozšířené palivo E50.

Abyste si nemysleli, že Lexmaul zůstal jen u přestavby motoru. Karoserii dokážete rozpoznat od sériového vozu hned na první pohled  modifikace se dočkaly oba nárazníky, nové jsou boční prahy a decentní střešní spoiler. Nevšimnout si nelze ani výrazných černých kol z lehkých slitin o velikosti 19“.

I když je výsledku spotřeba paliva vyšší, na peněženku to nebude mít dopad - palivo E85 je mnohem výhodnější, jen u nás se jedná stále ještě o hudbu budoucnosti. Celá přestavba vozu vyjde 899 Eur, což rozhodně není mnoho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lexmaul Green Power Vectra Turbo

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

včera | Miro Mihálik | 11 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků