5
Fotogalerie

Lewis Hamilton oprášil Playstation 1 a zkusil závodní hry svého dětství. V Driveru totálně pohořel

Řídit mistrovsky Formuli 1 ještě neznamená, že vám to půjde i ve virtuálním světě. Pilot stáje Mercedes-AMG Petronas se musel hodně snažit.

Jezdci F1 samozřejmě již nějakou dobu trénují na dokonalých virtuálních simulátorech, které mistrně ovládají, ale co takhle zkusit něco retro? Plastová šedá krabice, šup dovnitř s CD, zapnout, poslechnout si znělku Sony Computer Entertainment při sledování kosočtvercového loga… Vše funguje, Lewis jde jezdit. Nejprve sahá po prvním dílu série Driver, který vyšel v polovině roku 1999.

Akční hra, která se odehrává ve skutečných amerických městech, sleduje tajného agenta a skvělého řidiče Tannera, který odhaluje spiknutí proti prezidentovi USA. Proslula hlavně příšerně těžkou první misí/tutoriálem, v níž musíte předvést různé manévry s autem – drift, 360tku, 180tku, otočku z couvání a další – v přísném časovém limitu. Ta stála za mnoha vzteky rozbitými ovladači a nepovedla se ani Hamiltonovi.

Dále si zkusil F1 2000, kde mu dělala problém absence směrových páček na ovladači původní PS1, a Gran Turismo – dle jeho slov nejlepší závodní hra, kterou si tehdy vyzkoušel. Přidává i osobní vzpomínku: Playstation dostal jako malý k vánocům, potřeboval však novou helmu (do roku 2001 jezdil motokárové soutěže), takže s rodiči museli herní konzoli vrátit, aby si mohli přilbu dovolit.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Doporučujeme

Články odjinud