Lepší expediční vozidlo už asi nenajdete. Levný UAZ SGR zvládne snad všechno

Pokud chcete opravdu schopný off-road, nesmíte ignorovat stroje, které se nadále rodí v Rusku. Třeba novou verzi legendární Buchanky.

Ruský bochník chleba, který se postará o vaše přežití i v nehostinných částech světa. Je známo, že ikonická terénní dodávka UAZ Van 2206 (takzvaná Buchanka) a její různé varianty jsou v modernizované podobě vyráběny dodnes. Teď se přitom objevuje další speciální edice, přímo hledící na expediční cestování a život v divočině.

Nový model SGR Expedition tedy stále vypadá jako důchodce a hi-tech modernímu off-road nářadí jiných automobilek se nerovná, nicméně jednoduchost je samozřejmě v tomto případě krásná a žádoucí. Slušný základ dodávky s pohonem 4x4, žebřinovým rámem a tuhými nápravami byl dále vyšperkován nutným příslušenstvím.

Lada 4x4 má po modernizaci. Ruský myslivec se drží svého, přistoupil ale na komfort

Lada 4x4 má po modernizaci. Ruský myslivec se drží svého, přistoupil ale na komfort

Přichází ochranný trubkový rám hnacího ústrojí, masivní nárazníky na obou koncích karoserie, potřebný naviják vepředu, rozměrná střešní zahrádka s žebříkem vzadu, kde rovněž najdete plnohodnotné rezervní kolo, a standardně jezdí SGR Expedition na off-road pneumatikách BFGoodrich 225/75R16.

K pohonu všech kol s pětistupňovou manuální převodovkou a dvourychlostní redukcí je spojen benzinový čtyřválec o objemu 2,7 litru, výkonu 82,5 kW (112 koní) a točivém momentu 198 N.m. V základní výbavě SGR Expedition je pak normálně příplatkový zadní uzamykatelný diferenciál.   

Do Česka zamířil ruský off-road, který nic nezastaví. Sherp ovšem nevyjde lacino

Do Česka zamířil ruský off-road, který nic nezastaví. Sherp ovšem nevyjde lacino

Vnitřek je klasicky spartánský, nicméně expediční verze Buchanky dostává standardně i vyhřívání předních sedadel, které se při brodění Sibiří určitě hodí, a potahy sedaček jsou voděodolné. Vzadu je k dispozici pětice sedaček a rozkládací/odnímatelný stolek.

SGR Expedition je nabízen pouze ve dvou barvách karoserie, armádně působící olivově zelené nebo signální oranžové. Cena začíná v Rusku na částce 974.900 rublů, tedy v přepočtu asi 347.000 Kč.

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků