Nová Dacia Logan nemusí vypadat levně. Ilustrace ukazují stylovou karoserii

Nové generace Dacie Logan bychom se měli dočkat ještě letos a klasicky se tedy objevují neoficiální ilustrace, jak by mohl cenově dostupný sedan vypadat.

Dacia již v silně zamaskované formě testuje novou generaci Loganu (a rovněž hatchbacku Sandero), z čehož si lze odvodit, že samotná premiéra novinky už nebude tak daleko. Na základě zachycených tvarů prototypů se nyní ruský web Kolesa rozhodl vytvořit možnou podobu Loganu třetí generace. Pochopitelně však se znakem Renaultu, jelikož pod tímto logem se dostupný sedan na místním trhu prodává.

Opravdu levný elektromobil má dorazit už v roce 2021. Díky Dacii a Renaultu K-ZE

Opravdu levný elektromobil má dorazit už v roce 2021. Díky Dacii a Renaultu K-ZE

Pro Evropu tedy čekejme jinou masku, která by ovšem mohla přinést do modelové řady Dacie nový či rozsáhleji upravený designový jazyk. Větší změnou ale projdou celkové proporce malého sedanu, jelikož karoserie a přesněji linie střechy bude splývavější. Nový Logan by tedy už nemusel působit tak „krabicovým“ dojmem.  

Tímto směrem má rovněž narůst objem zavazadlového prostoru, nehledě na možné zvětšení rozvoru Loganu pro více místa uvnitř. Samozřejmě se bude vycházet z techniky mateřského Renaultu. Jako platformu nejspíš Dacia využije CMF-B, tedy základ již používaný u nového Renaultu Clio či Capturu, na němž postaví i zmíněné Sandero.

Dacia Duster na LPG je zpátky v Česku. Plyn nově spaluje litrový tříválec

Dacia Duster na LPG je zpátky v Česku. Plyn nově spaluje litrový tříválec

Základem budou také motory Renaultu jako litrové tříválce o výkonech 48 kW (65 koní) či 74 kW (100 koní), nabídku však určitě rozšíří i silnější přeplňované motory včetně dieselu nebo agregátů schopných pracovat na LPG.

Datum premiéry nových Dacií Logan a Sandero zatím neznáme. Prozatím se však mluví o možném uvedení na říjnovém autosalonu v Paříži.

Galerie doplněna o současnou Dacii Logan

Dacia

Dacia je rumunská automobilka, která od roku patří do skupiny Renault. Byla založena v roce 1966 a už v té době s Renaultem spolupracovala.

V portfoliu Dacie jsou zejména vozy nižší cenové kategorie, například i terénní Dacia Duster, která v roce 2017 dostala již druhou generace.

Dacia LoganDacia Sandero • Dacia Duster • Dacia Lodgy • Dacia Dokker

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

dnes | Vladimír Kadera | 39 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 79 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků