Nová Dacia Logan nemusí vypadat levně. Ilustrace ukazují stylovou karoserii

Nové generace Dacie Logan bychom se měli dočkat ještě letos a klasicky se tedy objevují neoficiální ilustrace, jak by mohl cenově dostupný sedan vypadat.

Dacia již v silně zamaskované formě testuje novou generaci Loganu (a rovněž hatchbacku Sandero), z čehož si lze odvodit, že samotná premiéra novinky už nebude tak daleko. Na základě zachycených tvarů prototypů se nyní ruský web Kolesa rozhodl vytvořit možnou podobu Loganu třetí generace. Pochopitelně však se znakem Renaultu, jelikož pod tímto logem se dostupný sedan na místním trhu prodává.

Opravdu levný elektromobil má dorazit už v roce 2021. Díky Dacii a Renaultu K-ZE

Opravdu levný elektromobil má dorazit už v roce 2021. Díky Dacii a Renaultu K-ZE

Pro Evropu tedy čekejme jinou masku, která by ovšem mohla přinést do modelové řady Dacie nový či rozsáhleji upravený designový jazyk. Větší změnou ale projdou celkové proporce malého sedanu, jelikož karoserie a přesněji linie střechy bude splývavější. Nový Logan by tedy už nemusel působit tak „krabicovým“ dojmem.  

Tímto směrem má rovněž narůst objem zavazadlového prostoru, nehledě na možné zvětšení rozvoru Loganu pro více místa uvnitř. Samozřejmě se bude vycházet z techniky mateřského Renaultu. Jako platformu nejspíš Dacia využije CMF-B, tedy základ již používaný u nového Renaultu Clio či Capturu, na němž postaví i zmíněné Sandero.

Dacia Duster na LPG je zpátky v Česku. Plyn nově spaluje litrový tříválec

Dacia Duster na LPG je zpátky v Česku. Plyn nově spaluje litrový tříválec

Základem budou také motory Renaultu jako litrové tříválce o výkonech 48 kW (65 koní) či 74 kW (100 koní), nabídku však určitě rozšíří i silnější přeplňované motory včetně dieselu nebo agregátů schopných pracovat na LPG.

Datum premiéry nových Dacií Logan a Sandero zatím neznáme. Prozatím se však mluví o možném uvedení na říjnovém autosalonu v Paříži.

Galerie doplněna o současnou Dacii Logan

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 111 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků