Letošní Grand Prix v Brně vytvořila rekord v návštěvnosti

Víkendová Grand Prix v Brně se zapíše zlatým písmem do historie mistrovství světa motocyklů. Za celý víkend ji totiž navštívilo 245 039 diváků, což je absolutní rekord brněnského okruhu.

Na samotné nedělní závody se přišlo podívat 141 000 diváků, na sobotní kvalifikace 72 000 diváků a na páteční tréninky 31 000 diváků.

Jak se tedy ukazuje, česká velká cena se stává pojmem a není divu. Brněnský podnik bývá dlouhá léta hodnocen jako jeden z nejlepších podniků celého mistrovství.

V příštím roce bude navíc na jezdce čekat zcela nový povrch, který má nahradit současný, který již nepatří k nejlepším. Pokud budou čeští jezdci patřit i nadále ke špičce svých kubatur, lze očekávat opět velmi vysokou návštěvnost.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 21 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků