Letos skončí platnost stovek tisíc řidičáků

Řidičská oprávnění, která byla vydána před koncem roku 2000, pozbudou koncem letošního roku platnost. Pokud takový řidičák máte, neměli byste s jeho výměnou otálet. Mohlo by se vám stát, že budete před koncem roku stát dlouhé fronty, případně se na vás vůbec nedostane řada.

Staré řidičáky totiž mají stále ještě stovky tisíc řidičů, mnozí o nutnosti výměny ani neví. Např. pražský magistrát má na starost něco málo přes 700 tisíc oprávnění, z nichž bylo vyměněno jen cca 40 procent. Pokud by se lidé rozhodli měnit řidičský průkaz až v prosinci, nastal by na magistrátu kolaps.

Nové řidičské průkazy již nejsou papíry velikosti občanky zatavené v průhledném plastu, ale malé karty velikosti kreditky. Mají modrorůžovou barvu, nesou logo Evropské unie s označením CZ a černobílou fotografii. Za standardních podmínek mají platnost deset let.

Poznámka: Návrh novely na prodloužení platnosti starých řidičských průkazů dosud nevstoupil v platnost a možná už ani nevstoupí.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků