Letos skončí platnost stovek tisíc řidičáků

Řidičská oprávnění, která byla vydána před koncem roku 2000, pozbudou koncem letošního roku platnost. Pokud takový řidičák máte, neměli byste s jeho výměnou otálet. Mohlo by se vám stát, že budete před koncem roku stát dlouhé fronty, případně se na vás vůbec nedostane řada.

Staré řidičáky totiž mají stále ještě stovky tisíc řidičů, mnozí o nutnosti výměny ani neví. Např. pražský magistrát má na starost něco málo přes 700 tisíc oprávnění, z nichž bylo vyměněno jen cca 40 procent. Pokud by se lidé rozhodli měnit řidičský průkaz až v prosinci, nastal by na magistrátu kolaps.

Nové řidičské průkazy již nejsou papíry velikosti občanky zatavené v průhledném plastu, ale malé karty velikosti kreditky. Mají modrorůžovou barvu, nesou logo Evropské unie s označením CZ a černobílou fotografii. Za standardních podmínek mají platnost deset let.

Poznámka: Návrh novely na prodloužení platnosti starých řidičských průkazů dosud nevstoupil v platnost a možná už ani nevstoupí.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků