Letos skončí platnost stovek tisíc řidičáků

Řidičská oprávnění, která byla vydána před koncem roku 2000, pozbudou koncem letošního roku platnost. Pokud takový řidičák máte, neměli byste s jeho výměnou otálet. Mohlo by se vám stát, že budete před koncem roku stát dlouhé fronty, případně se na vás vůbec nedostane řada.

Staré řidičáky totiž mají stále ještě stovky tisíc řidičů, mnozí o nutnosti výměny ani neví. Např. pražský magistrát má na starost něco málo přes 700 tisíc oprávnění, z nichž bylo vyměněno jen cca 40 procent. Pokud by se lidé rozhodli měnit řidičský průkaz až v prosinci, nastal by na magistrátu kolaps.

Nové řidičské průkazy již nejsou papíry velikosti občanky zatavené v průhledném plastu, ale malé karty velikosti kreditky. Mají modrorůžovou barvu, nesou logo Evropské unie s označením CZ a černobílou fotografii. Za standardních podmínek mají platnost deset let.

Poznámka: Návrh novely na prodloužení platnosti starých řidičských průkazů dosud nevstoupil v platnost a možná už ani nevstoupí.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků