Letos se do ČR doveze rekordní počet ojetin

Dovoz ojetých vozů ze zahraničí stále roste a v letošním roce bude vůbec nejvyšší v historii. Jen za prvních 11 měsíců letošního roku se do České republiky dovezlo 131 000 ojetin z ciziny a během prosince by toto číslo mělo stoupnout až ke 150 tisícům. Dovoz ojetých vozů tak definitvně jasně překonává prodej těch nových, kterých bylo mezi osobními prodáno letos do listopadu pouze 117 tisíc.

Zelenou dovozu ojetin dal především vstup Česka do Evropské unie, který odstranil celní bariéry a zjednodušil veškerou administrativu spojenou s dovozem. Názory na to, zda jde o fakt pozitivní či negativní se různí. Vzhledem k tomu, že průměrné stáří českych aut je téměř 14 let a auta starší 15 let tvoří přes 35 procent veškerého českého autoparku, je třeba se na dovoz aut s průměrným stářím pod 7 let dívat pozitivně. Širšímu počtu zákazníků se tak otevírá možnost pořídit si lepší, bezpečnější a ekologičtější automobil, než ten jimi právě požívaný. Ačkoli bychom všichni byli rádi, kdyby průměrné stáři aut bylo ještě nižší, není pochyb o tom, že číslo 7 je lepší než 14...

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Autoklub ADAC otestoval šestnáct letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 V a čtrnáct plášťů 175/65 R14 T.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků