Letos se do ČR doveze rekordní počet ojetin

Dovoz ojetých vozů ze zahraničí stále roste a v letošním roce bude vůbec nejvyšší v historii. Jen za prvních 11 měsíců letošního roku se do České republiky dovezlo 131 000 ojetin z ciziny a během prosince by toto číslo mělo stoupnout až ke 150 tisícům. Dovoz ojetých vozů tak definitvně jasně překonává prodej těch nových, kterých bylo mezi osobními prodáno letos do listopadu pouze 117 tisíc.

Zelenou dovozu ojetin dal především vstup Česka do Evropské unie, který odstranil celní bariéry a zjednodušil veškerou administrativu spojenou s dovozem. Názory na to, zda jde o fakt pozitivní či negativní se různí. Vzhledem k tomu, že průměrné stáří českych aut je téměř 14 let a auta starší 15 let tvoří přes 35 procent veškerého českého autoparku, je třeba se na dovoz aut s průměrným stářím pod 7 let dívat pozitivně. Širšímu počtu zákazníků se tak otevírá možnost pořídit si lepší, bezpečnější a ekologičtější automobil, než ten jimi právě požívaný. Ačkoli bychom všichni byli rádi, kdyby průměrné stáři aut bylo ještě nižší, není pochyb o tom, že číslo 7 je lepší než 14...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků