Letos se do ČR doveze rekordní počet ojetin

Dovoz ojetých vozů ze zahraničí stále roste a v letošním roce bude vůbec nejvyšší v historii. Jen za prvních 11 měsíců letošního roku se do České republiky dovezlo 131 000 ojetin z ciziny a během prosince by toto číslo mělo stoupnout až ke 150 tisícům. Dovoz ojetých vozů tak definitvně jasně překonává prodej těch nových, kterých bylo mezi osobními prodáno letos do listopadu pouze 117 tisíc.

Zelenou dovozu ojetin dal především vstup Česka do Evropské unie, který odstranil celní bariéry a zjednodušil veškerou administrativu spojenou s dovozem. Názory na to, zda jde o fakt pozitivní či negativní se různí. Vzhledem k tomu, že průměrné stáří českych aut je téměř 14 let a auta starší 15 let tvoří přes 35 procent veškerého českého autoparku, je třeba se na dovoz aut s průměrným stářím pod 7 let dívat pozitivně. Širšímu počtu zákazníků se tak otevírá možnost pořídit si lepší, bezpečnější a ekologičtější automobil, než ten jimi právě požívaný. Ačkoli bychom všichni byli rádi, kdyby průměrné stáři aut bylo ještě nižší, není pochyb o tom, že číslo 7 je lepší než 14...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků