Leona Machálková jezdí ráda a bezpečně (hvězdy za volantem)

Leonu Machálkovou známe z televizních obrazovek, z koncertů a z muzikálů West Side Story, Jesus Christ Superstar a Dracula. V současné době jí můžete vidět v muzikálů Bídníci. Jaká je řidička se dozvíte z našeho rozhovoru.
Leona Machálková jezdí ráda a bezpečně (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

V současné době jezdím vozem Volvo S60 a jsem s ním nadmíru spokojená. Je velmi pravděpodobné, že této značce zůstanu věrná.

Jaké vozy jste vystřídala, popř. jaký byl váš nejoblíbenější ?

V minulosti jsem jezdila celou řadou značek, Škodou Felicií, Citroenem BX, fordem, Renaultem Scénic či VW Passatem. Ráda vzpomínám na již zmíněný Scénic, je to fajn vozidlo pro ženy.

Dodržujete rychlostní limity a jak se vám jezdí po českých komunikacích?

Rychlostní limity se snažím dodržovat, ale upřímně řečeno, někdy člověku ztěžkne noha na plynu, či spěchá. Ale v obci určitě dbám na předepsanou rychlost.

Po českých komunikacích se nejezdí moc fajn, silnice jsou často ve velmi zuboženém stavu, je vidět, že peníze chybí. Rovněž vážný dopad na stav našich komunikací má nepochybně nákladní doprava.

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik km najezdíte ročně?

Jako řidič sama sebe hodnotím chvalitebně, jezdím ráda a bezpečně se semnou doposud cítili i všichni spolujezdci. Rovněž usiluji o toleranci a ohleduplnost. Ročně najezdím asi 30 tisíc kilometrů.

Berete stopaře, popř. stopovala jste někdy?

Stopaře většinou neberu, myslím si, že je to obrovská zodpovědnost za cizí život, a také se trochu bojím. Lidská psychika je nevyzpytatelná. Ale jedu-li s mužem, tak někdy stopaře bereme, zvlášť, když prší apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V této souvislosti bych ráda vzpomenula na jednu veselou příhodu. V létě jsem jela autem se synem a maminkou na chalupu. Pršelo stále víc a víc, a tak jsme se rozhodly zastavit stopaři, sympatickému pánovi s těžkým báglem na zádech. Pán stále neco povídal o přírodě a svém víkendovém programu, já jsem mu přitakala, v autě byla pohoda. Pán se stále na me pokradmu koukal a já jsem se domnívala, ze mu "šrotuje" v hlave, jestli jsem ta, kdo jsem. Najednou povídá: "Můžu se vás na neco zeptat?" Čekala jsem obligátní dotaz: "Nejste náhodou Leona Machálková?" Ale on se ptá: "Neprodávala jste náhodou někdy v Liberci v zelenině?" Samozřejmě mě to srdecne pobavilo, řekla jsem, že ne, ale pán stále kroutil hlavou, že to snad není možné, ta podoba...

Dovedete poskytnout první pomoc?

První pomoc dovedu poskytnout.

Co říkáte bezpečnostním akcím typu „Kryštof“ a jaké máte zkušenosti s Policií ČR, platíte často pokuty?

Akce Kryštof jsou podle mého názoru užitečné, lidé si aspoň více uvědomí, že pravidla často přestupují a snad se i nad sebou zamyslí. Zkušenosti s Policií ČR mám dobré, pokuty téměř vždy platím.

Byla jste účastníkem dopravní nehody? Jak a kde?

Účastníkem dopravní nehody jsem naštěstí nikdy nebyla...

Jak se díváte na motorkáře?

Na motorkáře se dívám se zvýšenou hladinou adrenalinu v krvi. Sleduji často jejich nezodpovědnost, cítím často velké nebezpečí a jsem vždy ve střehu. Zvlášť u nás na chalupě v Lindavě u Nového Boru s nimi máme velmi nepříjemné zkušenosti.

Co byste poradila, popř. doporučila či popřála čtenářům AutoRevue.cz?

Nevím co doporučit, poradit, snad abychom si my řidiči vždy uvědomili, že ten náš miláček, to naše autíčko, co nám dává tak obrovskou svobodu, je také vražedný stroj. Nabízí se parafráze známého citátu: Jedu, tedy myslím.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků