Leona Machálková jezdí ráda a bezpečně (hvězdy za volantem)

Leonu Machálkovou známe z televizních obrazovek, z koncertů a z muzikálů West Side Story, Jesus Christ Superstar a Dracula. V současné době jí můžete vidět v muzikálů Bídníci. Jaká je řidička se dozvíte z našeho rozhovoru.
Leona Machálková jezdí ráda a bezpečně (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

V současné době jezdím vozem Volvo S60 a jsem s ním nadmíru spokojená. Je velmi pravděpodobné, že této značce zůstanu věrná.

Jaké vozy jste vystřídala, popř. jaký byl váš nejoblíbenější ?

V minulosti jsem jezdila celou řadou značek, Škodou Felicií, Citroenem BX, fordem, Renaultem Scénic či VW Passatem. Ráda vzpomínám na již zmíněný Scénic, je to fajn vozidlo pro ženy.

Dodržujete rychlostní limity a jak se vám jezdí po českých komunikacích?

Rychlostní limity se snažím dodržovat, ale upřímně řečeno, někdy člověku ztěžkne noha na plynu, či spěchá. Ale v obci určitě dbám na předepsanou rychlost.

Po českých komunikacích se nejezdí moc fajn, silnice jsou často ve velmi zuboženém stavu, je vidět, že peníze chybí. Rovněž vážný dopad na stav našich komunikací má nepochybně nákladní doprava.

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik km najezdíte ročně?

Jako řidič sama sebe hodnotím chvalitebně, jezdím ráda a bezpečně se semnou doposud cítili i všichni spolujezdci. Rovněž usiluji o toleranci a ohleduplnost. Ročně najezdím asi 30 tisíc kilometrů.

Berete stopaře, popř. stopovala jste někdy?

Stopaře většinou neberu, myslím si, že je to obrovská zodpovědnost za cizí život, a také se trochu bojím. Lidská psychika je nevyzpytatelná. Ale jedu-li s mužem, tak někdy stopaře bereme, zvlášť, když prší apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V této souvislosti bych ráda vzpomenula na jednu veselou příhodu. V létě jsem jela autem se synem a maminkou na chalupu. Pršelo stále víc a víc, a tak jsme se rozhodly zastavit stopaři, sympatickému pánovi s těžkým báglem na zádech. Pán stále neco povídal o přírodě a svém víkendovém programu, já jsem mu přitakala, v autě byla pohoda. Pán se stále na me pokradmu koukal a já jsem se domnívala, ze mu "šrotuje" v hlave, jestli jsem ta, kdo jsem. Najednou povídá: "Můžu se vás na neco zeptat?" Čekala jsem obligátní dotaz: "Nejste náhodou Leona Machálková?" Ale on se ptá: "Neprodávala jste náhodou někdy v Liberci v zelenině?" Samozřejmě mě to srdecne pobavilo, řekla jsem, že ne, ale pán stále kroutil hlavou, že to snad není možné, ta podoba...

Dovedete poskytnout první pomoc?

První pomoc dovedu poskytnout.

Co říkáte bezpečnostním akcím typu „Kryštof“ a jaké máte zkušenosti s Policií ČR, platíte často pokuty?

Akce Kryštof jsou podle mého názoru užitečné, lidé si aspoň více uvědomí, že pravidla často přestupují a snad se i nad sebou zamyslí. Zkušenosti s Policií ČR mám dobré, pokuty téměř vždy platím.

Byla jste účastníkem dopravní nehody? Jak a kde?

Účastníkem dopravní nehody jsem naštěstí nikdy nebyla...

Jak se díváte na motorkáře?

Na motorkáře se dívám se zvýšenou hladinou adrenalinu v krvi. Sleduji často jejich nezodpovědnost, cítím často velké nebezpečí a jsem vždy ve střehu. Zvlášť u nás na chalupě v Lindavě u Nového Boru s nimi máme velmi nepříjemné zkušenosti.

Co byste poradila, popř. doporučila či popřála čtenářům AutoRevue.cz?

Nevím co doporučit, poradit, snad abychom si my řidiči vždy uvědomili, že ten náš miláček, to naše autíčko, co nám dává tak obrovskou svobodu, je také vražedný stroj. Nabízí se parafráze známého citátu: Jedu, tedy myslím.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 28 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků