Leon Cupra Shakira: fialový hot hatch

Španělská automobilka Seat si propůjčila známou zpěvačku Shakiru pro propagaci ostrého Leonu. Jak to dopadlo můžete posoudit sami.

Po technické stránce se nezměnilo vůbec nic. Cupra má i v tomto provedení dvoulitr TFSI o výkonu 240 koní, díky němuž zrychlí na stovku za 6,4 s. Také nastavení podvozku a ostatních části je stejné.

Rozdíly jsou ovšem po barevné stránce. Cupra totiž dostala zcela originální fialové lakování, které si našlo místo i v interiéru. Opravdu nevšední odstín doprovází nová 18" kola z lehké slitiny a také jiné čalounění sedaček.

Co je na Shakiře fialové nikdo neví, ale nějak tato verze odlišena být musela. Snad si automobilka vybrala právě tuto zpěvačku proto, že s Cuprou budete rychlí Whenever, Wherever... A jako dárek dostala tato verze malé štítky s otiskem chodidla známé zpěvačky. A to se vyplatí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Seat Leon Cupra Shakira
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků