Leon Cupra Shakira: fialový hot hatch

Španělská automobilka Seat si propůjčila známou zpěvačku Shakiru pro propagaci ostrého Leonu. Jak to dopadlo můžete posoudit sami.

Po technické stránce se nezměnilo vůbec nic. Cupra má i v tomto provedení dvoulitr TFSI o výkonu 240 koní, díky němuž zrychlí na stovku za 6,4 s. Také nastavení podvozku a ostatních části je stejné.

Rozdíly jsou ovšem po barevné stránce. Cupra totiž dostala zcela originální fialové lakování, které si našlo místo i v interiéru. Opravdu nevšední odstín doprovází nová 18" kola z lehké slitiny a také jiné čalounění sedaček.

Co je na Shakiře fialové nikdo neví, ale nějak tato verze odlišena být musela. Snad si automobilka vybrala právě tuto zpěvačku proto, že s Cuprou budete rychlí Whenever, Wherever... A jako dárek dostala tato verze malé štítky s otiskem chodidla známé zpěvačky. A to se vyplatí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Seat Leon Cupra Shakira
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků