Lenka Filipová je každý den na silnici (hvězdy za volantem)

Lenku Filipovou není třeba na české hudební scéně představovat. Díky častým koncertům najezdí za rok přes 100 tisíc kilometrů, čímž se vymyká z řad většiny řidičů. V mládí stopovala a díky tomu prožila dobrodružnou cestu napříč několika státy, ale nebudeme předbíhat, více se dočtete v odpovědích na naše tradiční otázky.
Lenka Filipová je každý den na silnici (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

BMW

Jaké vozy jste vystřídala, popř. jaký byl Váš nejoblíbenější?

Auta a řízení patří  k mému každodennímu životu a natolik jsem si je oblíbila, že se je i ráda poznávám a střídám. Řídit jsem začala poměrně pozdě donucena okolnostmi a pak už jsem autům propadla. Vystřídala jsem několik značek: Renault, Chrysler, Mercedes, Saab, BMW. Celkem vzato ke každému jsem si našla vztah velmi úzký, obecně dávám přednost velkým autům – off roadům.

Dodržujete rychlostní limity a jak se Vám  jezdí po českých komunikacích?

Rychlostní limity se snažím dodržovat, někdy s tím mám potíže, ráda řídím svižně. Ale to není moc v souladu právě s těmi komunikacemi, které jsou hodně zničené, takže mě přirozeně brzdí.

Klepněte pro větší obrázek

Jak se ohodnotíte jako řidička, kolik km najezdíte ročně?

Najezdím mnoho kilometrů, je to spojené s profesí, kdy jsme skoro každý den na cestách. Více než 100 tisíc kilometrů ročně.

Máte nějakou veselou příhodu za volantem?

Když o tom přemýšlím, veselé příhody nebyly. Spíše naopak, ale řídím velmi ráda a cestu si snažím zpestřit zábavnými spolujezdci - což bývají mí kolegové, dobrá muzika a naplánované zastávky s dobrým občerstvením.

Berete stopaře, popř. stopovala jste někdy?

Stopovala jsem, když mě bylo asi kolem 20. Prožila jsem takto úžasně dobrodružnou cestu Rusko-Finsko-severní pól-Norsko-Anglie-Francie, Německo a domů. Ráda na to vzpomínám, ale myslím si, že byla jiná doba a teď už bych své dceři stopovat nedoporučovala.

Dovedete poskytnout první pomoc?

Snažila bych se určitě, ale mezery jsou…

Klepněte pro větší obrázek 

Co říkáte bezpečnostním akcím typu "Kryštof" a jaké máte zkušenosti s Policií ČR, platíte často pokuty?

Akce typu Kryštof je asi myšlena v dobrém a doufám, že ve svém zhodnocení pak nevychází naplano. Soustředila bych se ale ještě více na problémy s kamiony, které jsou opravdu postrachem silnic, dělají si co chtějí. Nějaká pravidla už by to chtělo. Třeba aby za průjezd konečně musely platit, jako je to všude ve světě, a tím jich zákonitě ubude a většina řidičů si oddechne.

Byla jste účastníkem dopravní nehody? Jak a kde?

Byla a několikrát. Věřte mi, nechce se mi o tom mluvit, ani v případě, že to nikdy nebyla až tak vážná situace.

Jak se díváte na motorkáře?

Motorku jako umělecký objekt obdivuji. Motorku jako účastníka silničního provozu nemám příliš v lásce a jejich řidiče také obdivuji. Hlavně ve velkém vedru a ve velké zimě.

Co by jste poradila, popř. doporučila či popřála čtenářům AutoRevue.cz?

Pro takto specializovaný časopis mi zbývá popřát hodně odjetých kilometrů v bezpečí a lepší komunikace s ohleduplnými řidiči.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků