Legendární Škoda Superb z Valašska možná vezla i vás. Ikonický taxík najel přes milion kilometrů, teď je na prodej

V osmi stech tisících nový motor s převodovkou, v milionu nová přístrojová deska. Tohle auto jede už vlastně druhý život.

Vozy taxislužby vždy dané auto prověří jako málokterá profese. Velmi často jsou k vidění kousky na prodej s více než půl milionem najetých kilometrů. Ani milion však není výjimkou. Teď je jedno takové auto na prodej i v České republice, nabízí jej Taxi Koruna z Rožnova pod Radhoštěm, kde už dosloužil a přišel čas na novou verzi.

Jedná se o první generaci vozu Škoda Superb s motorem 1.9 TDI. Prodejce přesně nespecifikuje, o kterou výkonovou variantu se jedná. Dle roku výroby 2002 se může jednat o motor 74 AVB či 96kW AWX. V každém případě šlo o osmiventilový čtyřválec s rozvodem SOHC s pětistupňovou manuální převodovkou, která se dávala do obou verzí motoru.

Za dvacet let od výroby najel tento taxík už 1.103.429 kilometrů. V současné nabídce ojetin na českém trhu je to nejojetější Škodovka. Vůz byl servisován přímo ve značce, při nájezdu 800.000 km dostal novou převodovku a motor a v milionu kilometrů dostal vůz nový přístrojový štít. K vozu je i mnoho náhradních dílů.

Tento Superb byl jedním z prvních na Valašsku a stal se místní legendou. Však tento konkrétní kousek byl vyrobený jen krátce po uvedení modelu na trh. Od té doby se pohyboval v okolí Radhoště a vozil lidi různě po Beskydech. Pokud jste v uplynulých dvaceti letech vypadli nad ránem ze dveří Rosavy, možná vás vezl domů či na pokoj právě tento Superb.

Škoda Superb

Škoda Superb je vlajkovou lodí značky Škoda. Na prodloužené koncernové platformě nabízí bezkonkurečně nejlepší prostor pro nohy ve střední třídě a boduje i systémem Twindoor.

Facelift 2019 • Hybridní plug-in • První jízda Superb Scout • Ceník a výbava • Test Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 • Škoda Superb iV vs. VW Passat GTE

Diskuze (32) Další článek: Peugeot chystá na příští rok pěknou kupu novinek. Součástí programu je koncept předpovídající kompletní revoluci

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz