Legendární Praga se definitivně stěhuje z Čáslavi do Polska

Praga, legenda mezi českými automobilkami, definitivně opouští Českou republiku a míří do Polska. V těchto dnech totiž koupila britská společnost International Truck Alliance práva k užívání této značky od konkurzního správce společnosti Praga Čáslav.

Britská společnost chce vyrábět vozy s tímto jménem v polském městě Lublin, kde by měly vyjet první vozy dnes již polské Pragy na počátku příštího roku. Po zkušebním provozu by měla být spuštěná plná výroba v roce 2008 a produkce by měla směřovat nejen na polský trh, ale také k nám. Vozy Praga budou mířit do segmentu velkých užitkových vozů. Vozy vyráběné v Polsku budou částečně vycházet z předešlého modelu Pragy, kdy se bude využívat podvozek a nebo rozvodová skříň. Motor však bude dodávat firma MAN a kabina vzejde z vlastního vývoje britské firmy.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků