Legendární Praga se definitivně stěhuje z Čáslavi do Polska

Praga, legenda mezi českými automobilkami, definitivně opouští Českou republiku a míří do Polska. V těchto dnech totiž koupila britská společnost International Truck Alliance práva k užívání této značky od konkurzního správce společnosti Praga Čáslav.

Britská společnost chce vyrábět vozy s tímto jménem v polském městě Lublin, kde by měly vyjet první vozy dnes již polské Pragy na počátku příštího roku. Po zkušebním provozu by měla být spuštěná plná výroba v roce 2008 a produkce by měla směřovat nejen na polský trh, ale také k nám. Vozy Praga budou mířit do segmentu velkých užitkových vozů. Vozy vyráběné v Polsku budou částečně vycházet z předešlého modelu Pragy, kdy se bude využívat podvozek a nebo rozvodová skříň. Motor však bude dodávat firma MAN a kabina vzejde z vlastního vývoje britské firmy.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků