Legendární Praga se definitivně stěhuje z Čáslavi do Polska

Praga, legenda mezi českými automobilkami, definitivně opouští Českou republiku a míří do Polska. V těchto dnech totiž koupila britská společnost International Truck Alliance práva k užívání této značky od konkurzního správce společnosti Praga Čáslav.

Britská společnost chce vyrábět vozy s tímto jménem v polském městě Lublin, kde by měly vyjet první vozy dnes již polské Pragy na počátku příštího roku. Po zkušebním provozu by měla být spuštěná plná výroba v roce 2008 a produkce by měla směřovat nejen na polský trh, ale také k nám. Vozy Praga budou mířit do segmentu velkých užitkových vozů. Vozy vyráběné v Polsku budou částečně vycházet z předešlého modelu Pragy, kdy se bude využívat podvozek a nebo rozvodová skříň. Motor však bude dodávat firma MAN a kabina vzejde z vlastního vývoje britské firmy.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků