Legendární Mini se stalo v Japonsku nejlepším zahraničním vozem roku

Dne 13. listopadu se uskutečnila slavnost Car Of The Year (COTY - Auto roku). Zde bylo Mini oceněno za nejlepší importovaný vůz v letech 2002 - 2003. Hodnoceno bylo 49 automobilů od osmnácti domácích a zahraničních automobilových vůrobců. Mini získalo v celkovém bodování čtvrté místo.

Tento rok byl premiérou společného hodnocení jak japonských, tak importovaných vozů. To, že Mini dosáhne v soutěži tak vysoké příčky, jistě nikdo nečekal. Soutěž byla extrémně náročná, neboť se posuzovaly vozy různých velikostí, ztvárnění i cen. Každý automobil byl jedinečný, v tom se shodli všichni porotci.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Mini Cooper se stal díky komediálnímu seriálu Mr. Bean doslova
životním stylem.

Ve finále mezi deseti nejlepšími vozy obsadila první místo Honda Accord se 348 body, na druhém se usídlil Nissan 350Z se 321 body, na třetím Mazda6 s 217 body a na čtvrtém již zmíněné Mini, které od porotců získalo 182 bodů. Překvapivě tak porazilo nový Mercedes Benz třídy E, VW Polo, Toyotu Avensis, Opel Vectra a Range Rover.

COTY je nejprestižnější automobilová soutěž v Japonsku už 23 let. V porotě se sešlo 59 porotců, kteří jsou hlavně motoristickými novináři. Ale nechyběli zde ani závodníci či známé osobnosti z automobilového dění.

Mini soutěžilo v několika kritériích. Hlavními bylo designerské pojetí, kvalita, užitná hodnota a také dojem z vozu. Celkové výsledky tohoto německo-anglického vozu na soutěži dokazují, že nové stylové a lidové vozítko vzalo Japonce za srdce. Navíc s přihlédnutím ke skutečnosti, že se nový Mini v Japonsku prodává od března tohoto roku.

Otázkou je, zda Japonce nenadchnul jen kvůli tomu, že se Toyota bude podílet na výrobě tohoto vozu svými vznětovými motory se systémem vstřikování common-rail.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků