Legendární Mini se stalo v Japonsku nejlepším zahraničním vozem roku

Dne 13. listopadu se uskutečnila slavnost Car Of The Year (COTY - Auto roku). Zde bylo Mini oceněno za nejlepší importovaný vůz v letech 2002 - 2003. Hodnoceno bylo 49 automobilů od osmnácti domácích a zahraničních automobilových vůrobců. Mini získalo v celkovém bodování čtvrté místo.

Tento rok byl premiérou společného hodnocení jak japonských, tak importovaných vozů. To, že Mini dosáhne v soutěži tak vysoké příčky, jistě nikdo nečekal. Soutěž byla extrémně náročná, neboť se posuzovaly vozy různých velikostí, ztvárnění i cen. Každý automobil byl jedinečný, v tom se shodli všichni porotci.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Mini Cooper se stal díky komediálnímu seriálu Mr. Bean doslova
životním stylem.

Ve finále mezi deseti nejlepšími vozy obsadila první místo Honda Accord se 348 body, na druhém se usídlil Nissan 350Z se 321 body, na třetím Mazda6 s 217 body a na čtvrtém již zmíněné Mini, které od porotců získalo 182 bodů. Překvapivě tak porazilo nový Mercedes Benz třídy E, VW Polo, Toyotu Avensis, Opel Vectra a Range Rover.

COTY je nejprestižnější automobilová soutěž v Japonsku už 23 let. V porotě se sešlo 59 porotců, kteří jsou hlavně motoristickými novináři. Ale nechyběli zde ani závodníci či známé osobnosti z automobilového dění.

Mini soutěžilo v několika kritériích. Hlavními bylo designerské pojetí, kvalita, užitná hodnota a také dojem z vozu. Celkové výsledky tohoto německo-anglického vozu na soutěži dokazují, že nové stylové a lidové vozítko vzalo Japonce za srdce. Navíc s přihlédnutím ke skutečnosti, že se nový Mini v Japonsku prodává od března tohoto roku.

Otázkou je, zda Japonce nenadchnul jen kvůli tomu, že se Toyota bude podílet na výrobě tohoto vozu svými vznětovými motory se systémem vstřikování common-rail.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků