Legendární Mini prošlo faceliftem. Má nové tlumiče, barvy i displej před řidičem

Třetí generace novodobého Mini je na trhu již osmým rokem. Zatímco na jeho základních tvarech není co měnit, z hlediska stylu a výbavy je nutné držet prst na tepu doby.

Aktuální verze má tedy lehce upravenou příď se střední části v barvě karoserie, větším rámečkem masky chladiče a svislými sacími otvory ve spodní části nárazníku, které nahradily obrysová světla. Lehce upraveny byly tvary blatníků a vzadu nově najdete mlhové světlo integrované do nárazníku. Přední LED světlomety a zadní světla v designu britské vlajky jsou nyní v základní výbavě.

Manhart upravil nejostřejší Mini všech dob. Díky BMW se nemusel moc snažit

Manhart upravil nejostřejší Mini všech dob. Díky BMW se nemusel moc snažit

Módní výrobek pochopitelně musí jít s dobou a aktuálními trendy, proto má vylepšené Mini tři nové laky karoserie (šedá, modrá, žlutá), pět nových typů litých kol a volitelný paket exteriérových doplňků v provedení klavírového laku. Velkou novinkou je pak vícebarevná střecha Multitone, která kombinuje tři různé odstíny.

Interiér jako obývák. Studie Urbanaut je novou vizí Mini, má i výklopné čelní sklo

Interiér jako obývák. Studie Urbanaut je novou vizí Mini, má i výklopné čelní sklo

Uvnitř se lze těšit na nový tříramenný kožený volant s lepším rozložením tlačítek a poprvé u malých modelů Mini také vyhříváním. Dále se mění standardně dodávaný displej s úhlopříčkou 8,8 palce, jehož okolí má nově leskle černý povrch. Napříč interiérem došlo k omezení počtu chromovaných prvků a k drobným designovým změnám došlo také u výdechů ventilace.

Původní Mini si můžete sami proměnit v elektromobil. Sada vyjde na 263.000 Kč

Původní Mini si můžete sami proměnit v elektromobil. Sada vyjde na 263.000 Kč

Pro rok 2021 je také k dispozici nová verze adaptivního odpružení, která umí díky dodatečnému ventilu uvnitř tlumiče reagovat na skokové změny tlaku uvnitř a upravit tak sílu tlumení. V rámci paketu Driver Assistance pak Mini dostává upozornění na opuštění jízdního pruhu, fungující v rychlostech 70 až 210 km/h.

Mini chystá elektrický hot-hatch JCW. Techniku už testuje v Zeleném pekle

Mini chystá elektrický hot-hatch JCW. Techniku už testuje v Zeleném pekle

V rámci balíčku Driver Assistance Plus je k dispozici automatická regulace rychlosti a odstupu od vpředu jedoucích vozidel, včetně pro Mini nové funkce Stop & Go. Základní cena třídveřového Mini činí 505 700 Kč, pětidveřový model startuje na 527 800 Kč a za Mini Cabrio dáte nejméně 622 700 Kč.

Mini

Původní Mini byla britská ikona 60. let. V osmdesátých letech byla výroba originálních Mini ukončena, v roce 1994 se pak značka patřící k Rover Group dostala pod BMW.

V roce 2001 se objevila nová generace  v podobě Mini One a sportovních verzí Cooper.

Mini Cooper • Mini Cabrio • Mini Clubman • Mini Countryman

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků