Legendární Dodge Challenger bude mít následovníka

Automobilka Dodge přiveze na autosalon v Detroitu, který se koná v lednu příštího roku, koncept nástupce slavného Challengeru. Koncept jde ve stopách původních vozů a i u sériové verze můžeme očekávat dlouhou příď a krátkou záď ve stylu kupé. Pod kapotou konceptu se objeví špičkový osmiválec HEMI. Challenger se stal v sedmdesátých a osmdesátých letech ikonou mezi tzv. Muscle Cars ve Spojených státech a disponoval výkonem od 230 k až po 425 k v sedmilitrové verzi R/T. Zda se to povede i plánovanému nástupci ukáže čas.

Klepněte pro větší obrázek
Dodge Challenger Concept

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge Challenger

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků