Legendární čtyřlístek Alfy Romeo se vrací

Jistě si vzpomínáte na symbolický zelený čtyřlístek, kterým italská automobilka Alfa Romeo označovala nejúspěšnější a nejvýkonnější vozy. Mezi držitele tohoto „ocenění“ se mimo jiné řadí i modely 33, 75, 145 a 146. Nyní se po krátké přestávce „Quadrifoglio Verde“ vrací a víka kufrů budou zdobit na modelech 147 a GT, které automobilce skutečně pomohly.

Oba modely, které se budou moct pyšnit čtyřlístkem, disponují dieselovým agregátem 1,9 JTDM s výkonem 170 koní. Výbava vozidel taktéž zahrnuje sportovní diferenciál, snížení světlé výšky a sportovně nastavěné převody. „Čtyřlístkové“ modely 147 a GT byly mírně upraveny i po kosmetické stránce, přibyli například chromové koncovky výfuku, červené strmeny brzd a sportovní zpětná zrcátka. Dynamický dojem z vozu dotvářejí i 18-ti palcová slitinová kola, které jsou součástí volitelné výbavy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků