Legendární čtyřlístek Alfy Romeo se vrací

Jistě si vzpomínáte na symbolický zelený čtyřlístek, kterým italská automobilka Alfa Romeo označovala nejúspěšnější a nejvýkonnější vozy. Mezi držitele tohoto „ocenění“ se mimo jiné řadí i modely 33, 75, 145 a 146. Nyní se po krátké přestávce „Quadrifoglio Verde“ vrací a víka kufrů budou zdobit na modelech 147 a GT, které automobilce skutečně pomohly.

Oba modely, které se budou moct pyšnit čtyřlístkem, disponují dieselovým agregátem 1,9 JTDM s výkonem 170 koní. Výbava vozidel taktéž zahrnuje sportovní diferenciál, snížení světlé výšky a sportovně nastavěné převody. „Čtyřlístkové“ modely 147 a GT byly mírně upraveny i po kosmetické stránce, přibyli například chromové koncovky výfuku, červené strmeny brzd a sportovní zpětná zrcátka. Dynamický dojem z vozu dotvářejí i 18-ti palcová slitinová kola, které jsou součástí volitelné výbavy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků