Legendární čtyřlístek Alfy Romeo se vrací

Jistě si vzpomínáte na symbolický zelený čtyřlístek, kterým italská automobilka Alfa Romeo označovala nejúspěšnější a nejvýkonnější vozy. Mezi držitele tohoto „ocenění“ se mimo jiné řadí i modely 33, 75, 145 a 146. Nyní se po krátké přestávce „Quadrifoglio Verde“ vrací a víka kufrů budou zdobit na modelech 147 a GT, které automobilce skutečně pomohly.

Oba modely, které se budou moct pyšnit čtyřlístkem, disponují dieselovým agregátem 1,9 JTDM s výkonem 170 koní. Výbava vozidel taktéž zahrnuje sportovní diferenciál, snížení světlé výšky a sportovně nastavěné převody. „Čtyřlístkové“ modely 147 a GT byly mírně upraveny i po kosmetické stránce, přibyli například chromové koncovky výfuku, červené strmeny brzd a sportovní zpětná zrcátka. Dynamický dojem z vozu dotvářejí i 18-ti palcová slitinová kola, které jsou součástí volitelné výbavy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků