Legendární Astra automobilky Opel se možná přesune pod křídla Saabu

Nedávné spekulace, že by se model Astra, který již více než deset let vyrábí německý Opel, mohl přesunout pod křídla švédského Saabu, nabírají na konkrétní podobě. Dle vedení koncernu General Motors, který obě automobilky vlastní, je to jeden z možných kroků, jak zachránit tápající německou automobilku a jak výrazně snížit ztrátovost výroby. Dle vyjádření GM vykazují švédské továrny výrazně větší produktivitu práce, která je větší o více než 15 procent, proti německým závodům Opelu a zároveň náklady na výrobu jsou až o 25 procent nižší. Zda se tak na trhu objeví nový model Saab Astra, nebo GM pouze přesune výrobu do továren Saabu a jméno zůstane zachováno, uvidíme až při nástupu nové generace modelu, který se na trhu neobjeví dříve než za tři roky.
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků