Legendární Astra automobilky Opel se možná přesune pod křídla Saabu

Nedávné spekulace, že by se model Astra, který již více než deset let vyrábí německý Opel, mohl přesunout pod křídla švédského Saabu, nabírají na konkrétní podobě. Dle vedení koncernu General Motors, který obě automobilky vlastní, je to jeden z možných kroků, jak zachránit tápající německou automobilku a jak výrazně snížit ztrátovost výroby. Dle vyjádření GM vykazují švédské továrny výrazně větší produktivitu práce, která je větší o více než 15 procent, proti německým závodům Opelu a zároveň náklady na výrobu jsou až o 25 procent nižší. Zda se tak na trhu objeví nový model Saab Astra, nebo GM pouze přesune výrobu do továren Saabu a jméno zůstane zachováno, uvidíme až při nástupu nové generace modelu, který se na trhu neobjeví dříve než za tři roky.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků