Legendární Astra automobilky Opel se možná přesune pod křídla Saabu

Nedávné spekulace, že by se model Astra, který již více než deset let vyrábí německý Opel, mohl přesunout pod křídla švédského Saabu, nabírají na konkrétní podobě. Dle vedení koncernu General Motors, který obě automobilky vlastní, je to jeden z možných kroků, jak zachránit tápající německou automobilku a jak výrazně snížit ztrátovost výroby. Dle vyjádření GM vykazují švédské továrny výrazně větší produktivitu práce, která je větší o více než 15 procent, proti německým závodům Opelu a zároveň náklady na výrobu jsou až o 25 procent nižší. Zda se tak na trhu objeví nový model Saab Astra, nebo GM pouze přesune výrobu do továren Saabu a jméno zůstane zachováno, uvidíme až při nástupu nové generace modelu, který se na trhu neobjeví dříve než za tři roky.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků