Legendární Astra automobilky Opel se možná přesune pod křídla Saabu

Nedávné spekulace, že by se model Astra, který již více než deset let vyrábí německý Opel, mohl přesunout pod křídla švédského Saabu, nabírají na konkrétní podobě. Dle vedení koncernu General Motors, který obě automobilky vlastní, je to jeden z možných kroků, jak zachránit tápající německou automobilku a jak výrazně snížit ztrátovost výroby. Dle vyjádření GM vykazují švédské továrny výrazně větší produktivitu práce, která je větší o více než 15 procent, proti německým závodům Opelu a zároveň náklady na výrobu jsou až o 25 procent nižší. Zda se tak na trhu objeví nový model Saab Astra, nebo GM pouze přesune výrobu do továren Saabu a jméno zůstane zachováno, uvidíme až při nástupu nové generace modelu, který se na trhu neobjeví dříve než za tři roky.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků