Legenda ožívá: Scirocco prozatím alespoň na papíře

Na tom, že automobilky jednou za čas sáhnou do své historie a opráší svůj úspěšný model, není nic převratného. Volkswagen nyní vypustil informaci, že legendární kupé Scirocco by se mohlo opět objevit na trhu. Prozatimní skica z pera šéf designéra Murata Guenaka ukazuje Scirocco v novém kabátě, v novém pojetí a v duchu dnešních Volkswagenů. Klasická koncepce kupé 2+2 s délkou pouhých 4200 mm by se mělo ukázat veřejnosti v roce 2008. Prozatímní úvahy a představy počítají s motorem 1.4 TSI s výkonem 125 kW (170 k) a s cenou okolo 20 000 Euro. Zda bude finální podoba také tak elegantní, jako bylo původní Scirocco z rukou Giugiara, můžeme prozatím jen spekulovat.

Klepněte pro větší obrázek
Skica nového Scirocca

Klepněte pro větší obrázek
Scirocco MK. I

Klepněte pro větší obrázek
Scirocco MK. II

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků