Legenda ožívá: Scirocco prozatím alespoň na papíře

Na tom, že automobilky jednou za čas sáhnou do své historie a opráší svůj úspěšný model, není nic převratného. Volkswagen nyní vypustil informaci, že legendární kupé Scirocco by se mohlo opět objevit na trhu. Prozatimní skica z pera šéf designéra Murata Guenaka ukazuje Scirocco v novém kabátě, v novém pojetí a v duchu dnešních Volkswagenů. Klasická koncepce kupé 2+2 s délkou pouhých 4200 mm by se mělo ukázat veřejnosti v roce 2008. Prozatímní úvahy a představy počítají s motorem 1.4 TSI s výkonem 125 kW (170 k) a s cenou okolo 20 000 Euro. Zda bude finální podoba také tak elegantní, jako bylo původní Scirocco z rukou Giugiara, můžeme prozatím jen spekulovat.

Klepněte pro větší obrázek
Skica nového Scirocca

Klepněte pro větší obrázek
Scirocco MK. I

Klepněte pro větší obrázek
Scirocco MK. II

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků