Leden přinese poprvé od července nárůst počtu usmrcených

První letošní měsíc se zapíše do novodobých dějin českých motoristů jako první, který po příchodu nového silničního zákona vykáže nárůst počtu usmrcených. Již v této chvíli je jich o tři více, než v roce minulém. Tento špatný výsledek je možná o to překvapivější, že letošní leden patří k nejteplejším za posledních padesát let a mimo několika dnů jsou silnice jen suché nebo mokré.

Přesto leden přinesl první velké problémy s přivaly sněhu a první analýzy hovoří právě o záludnosti jednorázového sněžení. Řidiči i silničáři si zvykli na dlouhou zimu bez sněhu a nezvládli menší sněhový příval.

Přestože je předčasné předjímat, zda je výsledek za měsíc leden počátkem nového trendu, nebo jen ojedinělým úkazem, debata nad změnou silničního zákona jako celku je stále na místě.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 50 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků