Leden přinese poprvé od července nárůst počtu usmrcených

První letošní měsíc se zapíše do novodobých dějin českých motoristů jako první, který po příchodu nového silničního zákona vykáže nárůst počtu usmrcených. Již v této chvíli je jich o tři více, než v roce minulém. Tento špatný výsledek je možná o to překvapivější, že letošní leden patří k nejteplejším za posledních padesát let a mimo několika dnů jsou silnice jen suché nebo mokré.

Přesto leden přinesl první velké problémy s přivaly sněhu a první analýzy hovoří právě o záludnosti jednorázového sněžení. Řidiči i silničáři si zvykli na dlouhou zimu bez sněhu a nezvládli menší sněhový příval.

Přestože je předčasné předjímat, zda je výsledek za měsíc leden počátkem nového trendu, nebo jen ojedinělým úkazem, debata nad změnou silničního zákona jako celku je stále na místě.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků