Leden přinese poprvé od července nárůst počtu usmrcených

První letošní měsíc se zapíše do novodobých dějin českých motoristů jako první, který po příchodu nového silničního zákona vykáže nárůst počtu usmrcených. Již v této chvíli je jich o tři více, než v roce minulém. Tento špatný výsledek je možná o to překvapivější, že letošní leden patří k nejteplejším za posledních padesát let a mimo několika dnů jsou silnice jen suché nebo mokré.

Přesto leden přinesl první velké problémy s přivaly sněhu a první analýzy hovoří právě o záludnosti jednorázového sněžení. Řidiči i silničáři si zvykli na dlouhou zimu bez sněhu a nezvládli menší sněhový příval.

Přestože je předčasné předjímat, zda je výsledek za měsíc leden počátkem nového trendu, nebo jen ojedinělým úkazem, debata nad změnou silničního zákona jako celku je stále na místě.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků