Leden přinese poprvé od července nárůst počtu usmrcených

První letošní měsíc se zapíše do novodobých dějin českých motoristů jako první, který po příchodu nového silničního zákona vykáže nárůst počtu usmrcených. Již v této chvíli je jich o tři více, než v roce minulém. Tento špatný výsledek je možná o to překvapivější, že letošní leden patří k nejteplejším za posledních padesát let a mimo několika dnů jsou silnice jen suché nebo mokré.

Přesto leden přinesl první velké problémy s přivaly sněhu a první analýzy hovoří právě o záludnosti jednorázového sněžení. Řidiči i silničáři si zvykli na dlouhou zimu bez sněhu a nezvládli menší sněhový příval.

Přestože je předčasné předjímat, zda je výsledek za měsíc leden počátkem nového trendu, nebo jen ojedinělým úkazem, debata nad změnou silničního zákona jako celku je stále na místě.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků