Learmousine vás donutí promnout si oči. Stavba unikátního silničního tryskáče trvala 13 let

Tato limuzína začala svůj život jako soukromý tryskáč Learjet 40. Teď má motor Chevrolet a obrovskou televizi.

Američan Dan Harris se se svými sny nedržel při zemi. V roce 2005 odstartoval projekt zvaný Learmousine, který vás donutí se podívat, jestli je opravdu už 2. dubna. Tohle skutečně není žádný vtípek, Learmousine je opravdové auto s karoserií z opravdového letadla. Stavba byla dokončena v roce 2018 a nyní bude na prodej.

Nová Alpina B7: Tryskáč na kolech má 608 koní a umí až 330 km/h

Nová Alpina B7: Tryskáč na kolech má 608 koní a umí až 330 km/h

Harrisův tým pracoval jen na šasi celé dva roky. Karoserie tohoto vozu začala svůj život jako soukromý tryskáč Learjet 40. Začal se vyrábět v roce 2002 a poháněly ho dva motory Honeywell TFE731. Toto pohonné ústrojí ale funguje samozřejmě pouze ve vzduchu a na ranveji.

Aby se letadlo mohlo pohybovat po silnici, potřebovalo k tomu uzpůsobenou hybnou sílu. Tou se stal osmiválcový motor Chevrolet o objemu 8,1 litru. Díky reproduktorům umístěným v zadní části karoserie ale Learmousine při jízdě nezní jako Chevrolet, ale vyluzuje stejné zvuky jako tryskáč.

Tato Corvette zvládla 410 km/h už v roce 1988. Nic ji nepřekonalo skoro 20 let

Tato Corvette zvládla 410 km/h už v roce 1988. Nic ji nepřekonalo skoro 20 let

Řidič sedí vpředu uprostřed a informace o jízdě mu dávají budíky z pick-upu Chevrolet Silverado. O dění okolo limuzíny má přehled díky čtveřici kamer. Cestující vzadu si pak mohou užívat luxusní párty, ke které jim pomůže minibar, hudební systém o výkonu 17.000 wattů s některými reproduktory nasměrovanými ven či 42palcová televize.

Learmousine bude předmětem květnové aukce americké síně Mecum. Limuzína je v balíčku s podvalníkem Iron Bull a vozem Chevrolet Silverado 2500HD, který je dostatečně silný, aby celý tento téměř třináctimetrový kolos tahal. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 60 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků