Learmousine vás donutí promnout si oči. Stavba unikátního silničního tryskáče trvala 13 let

Tato limuzína začala svůj život jako soukromý tryskáč Learjet 40. Teď má motor Chevrolet a obrovskou televizi.

Američan Dan Harris se se svými sny nedržel při zemi. V roce 2005 odstartoval projekt zvaný Learmousine, který vás donutí se podívat, jestli je opravdu už 2. dubna. Tohle skutečně není žádný vtípek, Learmousine je opravdové auto s karoserií z opravdového letadla. Stavba byla dokončena v roce 2018 a nyní bude na prodej.

Nová Alpina B7: Tryskáč na kolech má 608 koní a umí až 330 km/h

Nová Alpina B7: Tryskáč na kolech má 608 koní a umí až 330 km/h

Harrisův tým pracoval jen na šasi celé dva roky. Karoserie tohoto vozu začala svůj život jako soukromý tryskáč Learjet 40. Začal se vyrábět v roce 2002 a poháněly ho dva motory Honeywell TFE731. Toto pohonné ústrojí ale funguje samozřejmě pouze ve vzduchu a na ranveji.

Aby se letadlo mohlo pohybovat po silnici, potřebovalo k tomu uzpůsobenou hybnou sílu. Tou se stal osmiválcový motor Chevrolet o objemu 8,1 litru. Díky reproduktorům umístěným v zadní části karoserie ale Learmousine při jízdě nezní jako Chevrolet, ale vyluzuje stejné zvuky jako tryskáč.

Tato Corvette zvládla 410 km/h už v roce 1988. Nic ji nepřekonalo skoro 20 let

Tato Corvette zvládla 410 km/h už v roce 1988. Nic ji nepřekonalo skoro 20 let

Řidič sedí vpředu uprostřed a informace o jízdě mu dávají budíky z pick-upu Chevrolet Silverado. O dění okolo limuzíny má přehled díky čtveřici kamer. Cestující vzadu si pak mohou užívat luxusní párty, ke které jim pomůže minibar, hudební systém o výkonu 17.000 wattů s některými reproduktory nasměrovanými ven či 42palcová televize.

Learmousine bude předmětem květnové aukce americké síně Mecum. Limuzína je v balíčku s podvalníkem Iron Bull a vozem Chevrolet Silverado 2500HD, který je dostatečně silný, aby celý tento téměř třináctimetrový kolos tahal. 

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků