LC 470: retro kára na víkendy

Co takhle spojit design klasického veterána a technologie dnešních dnů? Že to nejde? LC 470 vás přesvědčí o opaku.

Pokud vám společnost LC nic neříká, nic si z toho nedělejte. Až do dnešního dne totiž kolem sebe nevířila jinak klidné vody, takže o ni věděli jen ti, kteří si chtěli nechat postavit auto na zakázku.

Nyní ovšem přichází první větší série malosériového výrobce. Dvoumístný roadster navazuje na stejnou kategorií vozů z poloviny minulého století. Padesátá léta byla podobným tvarům zaslíbená a ještě dnes se najde dost movitých řidičů, kteří by si vůz podobných tvarů (ovšem s dnešní technikou) rádi koupili.

Právě pro ně je určen nový LC 470, který je na rozdíl od většiny produkce společnosti LC homologován i do běžného provozu. Trubkový rám je postaven na vlastním podvozku. To vše pak obalují panely z hliníku, karbonu a uhlíkových vláken.

O pohon vozu se stará osmiválec o objemu 5,7 l, který má svůj původ u koncernu General Motors. 471 koní při 5 800 ot./min se postará o takřka dokonalou dynamiku. Stovka za 3,4 a maximálka 290 km/h a to vše se sluncem nad hlavou. Zážitek jak má být.

Motor je uložen vpředu a prostřednictvím pětistupňového manuálu Tremec TKO600 posílá svůj výkon na zadní kola.

A na kolik přijde tato hračka? Bez daní, cel a poplatků to bude ani ne milion a půl v českých korunách. A to, i pokud si připočteme nutné daňové a další výdaje, nezní vůbec nezajímavě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LC 470
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků