LC 470: retro kára na víkendy

Co takhle spojit design klasického veterána a technologie dnešních dnů? Že to nejde? LC 470 vás přesvědčí o opaku.

Pokud vám společnost LC nic neříká, nic si z toho nedělejte. Až do dnešního dne totiž kolem sebe nevířila jinak klidné vody, takže o ni věděli jen ti, kteří si chtěli nechat postavit auto na zakázku.

Nyní ovšem přichází první větší série malosériového výrobce. Dvoumístný roadster navazuje na stejnou kategorií vozů z poloviny minulého století. Padesátá léta byla podobným tvarům zaslíbená a ještě dnes se najde dost movitých řidičů, kteří by si vůz podobných tvarů (ovšem s dnešní technikou) rádi koupili.

Právě pro ně je určen nový LC 470, který je na rozdíl od většiny produkce společnosti LC homologován i do běžného provozu. Trubkový rám je postaven na vlastním podvozku. To vše pak obalují panely z hliníku, karbonu a uhlíkových vláken.

O pohon vozu se stará osmiválec o objemu 5,7 l, který má svůj původ u koncernu General Motors. 471 koní při 5 800 ot./min se postará o takřka dokonalou dynamiku. Stovka za 3,4 a maximálka 290 km/h a to vše se sluncem nad hlavou. Zážitek jak má být.

Motor je uložen vpředu a prostřednictvím pětistupňového manuálu Tremec TKO600 posílá svůj výkon na zadní kola.

A na kolik přijde tato hračka? Bez daní, cel a poplatků to bude ani ne milion a půl v českých korunách. A to, i pokud si připočteme nutné daňové a další výdaje, nezní vůbec nezajímavě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LC 470
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků