Landwind Fengshang: čínské MPV jde do Evropy

Čínská automobilka Jiangling Landwind nemusela v minulosti prodat ani jeden vůz a stala se v celé Evropě velmi známou. Po vstupu do Evropy se svým SUV modelem přichází Landwind (již zbavený pro Evropana nesrozumitelné části názvu Jiangling) s novým MPV Fengshang. Vypadá dobře a s cenou pod 10 tisíc eur má velké šance na úspěch.
Landwind  Fengshang: čínské MPV jde do Evropy

Již druhý model čínského výrobce míří do Evropy. Na řadě je velkoprostorový vůz kategorie MPV. V té se zařadí mezi středně velké vozy. Na délku měří 4 410 mm, na šířku 1 760 mm a na výšku 1 630 mm. Díky rozvoru 2 710 mm bude disponovat poměrně velkým prostorem pro cestující i zavazadla. V počátku prodeje se Fengshang objeví s dvojicí benzínových motorů. Menší čtyřválec má objem 1,6 litru a dosahuje výkonu 72 kW (98 k) a silnější dvoulitrový čtyřválec disponuje výkonem 102 kW (140 k). Nové MPV pak dosahuje maximální rychlosti 175 km/h, resp. 195 km/h. Výkon je přenášen na přední nápravu prostřednictvím pěti-stupňového manuálu. Stejně jako první model SUV, i tento bude do EU dovážet nizozemská společnost, která počítá s cenou pod 10 000 eur bez daně a místních poplatků. Reálná cena na českém trhu by se tak měla pohybovat okolo 12 000 eur, tedy přibližně 350 000 Kč u slabší verze, což je cena na spodní hranici této třídy.

Doufejme jen, že ADAC opět nepřijde s neférovými crash testy, které by testovaly vozy určené pro Čínský trh a ne pro Evropu a vyvaruje se pak lživé kampaně, kterou v minulosti tuto automobilku poškodil (celý článek).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Landwind Fengshang
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků