Landwind Fengshang: čínské MPV jde do Evropy

Čínská automobilka Jiangling Landwind nemusela v minulosti prodat ani jeden vůz a stala se v celé Evropě velmi známou. Po vstupu do Evropy se svým SUV modelem přichází Landwind (již zbavený pro Evropana nesrozumitelné části názvu Jiangling) s novým MPV Fengshang. Vypadá dobře a s cenou pod 10 tisíc eur má velké šance na úspěch.
Landwind  Fengshang: čínské MPV jde do Evropy

Již druhý model čínského výrobce míří do Evropy. Na řadě je velkoprostorový vůz kategorie MPV. V té se zařadí mezi středně velké vozy. Na délku měří 4 410 mm, na šířku 1 760 mm a na výšku 1 630 mm. Díky rozvoru 2 710 mm bude disponovat poměrně velkým prostorem pro cestující i zavazadla. V počátku prodeje se Fengshang objeví s dvojicí benzínových motorů. Menší čtyřválec má objem 1,6 litru a dosahuje výkonu 72 kW (98 k) a silnější dvoulitrový čtyřválec disponuje výkonem 102 kW (140 k). Nové MPV pak dosahuje maximální rychlosti 175 km/h, resp. 195 km/h. Výkon je přenášen na přední nápravu prostřednictvím pěti-stupňového manuálu. Stejně jako první model SUV, i tento bude do EU dovážet nizozemská společnost, která počítá s cenou pod 10 000 eur bez daně a místních poplatků. Reálná cena na českém trhu by se tak měla pohybovat okolo 12 000 eur, tedy přibližně 350 000 Kč u slabší verze, což je cena na spodní hranici této třídy.

Doufejme jen, že ADAC opět nepřijde s neférovými crash testy, které by testovaly vozy určené pro Čínský trh a ne pro Evropu a vyvaruje se pak lživé kampaně, kterou v minulosti tuto automobilku poškodil (celý článek).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Landwind Fengshang
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků