Landwind Fengshang: čínské MPV jde do Evropy

Čínská automobilka Jiangling Landwind nemusela v minulosti prodat ani jeden vůz a stala se v celé Evropě velmi známou. Po vstupu do Evropy se svým SUV modelem přichází Landwind (již zbavený pro Evropana nesrozumitelné části názvu Jiangling) s novým MPV Fengshang. Vypadá dobře a s cenou pod 10 tisíc eur má velké šance na úspěch.
Landwind  Fengshang: čínské MPV jde do Evropy

Již druhý model čínského výrobce míří do Evropy. Na řadě je velkoprostorový vůz kategorie MPV. V té se zařadí mezi středně velké vozy. Na délku měří 4 410 mm, na šířku 1 760 mm a na výšku 1 630 mm. Díky rozvoru 2 710 mm bude disponovat poměrně velkým prostorem pro cestující i zavazadla. V počátku prodeje se Fengshang objeví s dvojicí benzínových motorů. Menší čtyřválec má objem 1,6 litru a dosahuje výkonu 72 kW (98 k) a silnější dvoulitrový čtyřválec disponuje výkonem 102 kW (140 k). Nové MPV pak dosahuje maximální rychlosti 175 km/h, resp. 195 km/h. Výkon je přenášen na přední nápravu prostřednictvím pěti-stupňového manuálu. Stejně jako první model SUV, i tento bude do EU dovážet nizozemská společnost, která počítá s cenou pod 10 000 eur bez daně a místních poplatků. Reálná cena na českém trhu by se tak měla pohybovat okolo 12 000 eur, tedy přibližně 350 000 Kč u slabší verze, což je cena na spodní hranici této třídy.

Doufejme jen, že ADAC opět nepřijde s neférovými crash testy, které by testovaly vozy určené pro Čínský trh a ne pro Evropu a vyvaruje se pak lživé kampaně, kterou v minulosti tuto automobilku poškodil (celý článek).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Landwind Fengshang
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků