Land Rover udělá z Discovery Sport mild-hybrid. Změny přinese modernizace

Na trhu se Discovery Sport drží už nějaký ten rok, takže není divu, že se nyní objevují první zprávy o rozsáhlejší modernizaci oblíbeného modelu Land Roveru.

Land Rover Discovery Sport si od svého představení v roce 2014 prošel jen řadou menších úprav. Již letos v létě bychom se však měli od britské značky dočkat modernizace, která přinese celou řadu zásadních novinek. A koneckonců prodlouží život modelu zase o pár dalších let, než přijede zcela nová generace.

V rámci modernizace se tak mluví hlavně o nové platformě, nebo respektive široce upraveném dosavadním základu označeném jako Premium Transverse Architecture, který mimochodem používá i nejnovější Range Rover Evoque. Tímto zásahem pak bude už také Discovery Sport připraveno na nevyhnutelnou vlnu elektrifikace.

Výroba Range Roveru SV Coupé zamítnuta: 999 kusů nakonec nevznikne

Výroba Range Roveru SV Coupé zamítnuta: 999 kusů nakonec nevznikne

Změny na karoserii se neočekávají kdovíjak zásadní, prostě klasika ve formě nových nárazníků, světel a dalších maličkostí. Mnohem obsáhlejší úpravou však projde určitě interiér, který se bude snažit navázat na současnou architekturu posledních modelů Land Roveru. Palubní deska se tak dočká zřejmě i infotainment systému Touch Pro Duo s dvojicí displejů a aktuálními možnostmi konektivity a aplikací.

Do Discovery Sport by ostatně po vzoru Evoque mohl zavítat i systém Clearsight Ground View, který vytváří dojem průhledné kapoty. Virtuální pohled na displeji infotainmentu tak řidič zajišťuje přehled o tom, kam zrovna vjíždí předními koly. Funkce má pomoci s jednodušším parkováním ve stísněných prostorách, manévrováním kolem vysokých městských obrubníků a také v terénu.

Jaguar Land Rover zastaví výrobu. Viníkem je samozřejmě Brexit

Jaguar Land Rover zastaví výrobu. Viníkem je samozřejmě Brexit

Podle britského Autocaru pak model čeká i kompletní hybridizace pohonných ústrojí, opět podobně jako u nového Evoque. Všechny nabízené benzinové a naftové motory, dvoulitrové čtyřválce, by tak dostaly pomoc od mild-hybridního 48V systému a jeho startér/generátoru. O plně elektrické variantě se zatím nemluví, příjezd plug-in hybridní verze je ale vysoce pravděpodobný.

Odhalení modernizovaného Land Roveru Discovery Sport máme očekávat v letních měsících, přičemž k uvedení do prodeje dojde nejspíše o trochu později na začátku podzimu.  

V galerii současná verze Discovery Sport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků