Land Rover udělá z Discovery Sport mild-hybrid. Změny přinese modernizace

Na trhu se Discovery Sport drží už nějaký ten rok, takže není divu, že se nyní objevují první zprávy o rozsáhlejší modernizaci oblíbeného modelu Land Roveru.

Land Rover Discovery Sport si od svého představení v roce 2014 prošel jen řadou menších úprav. Již letos v létě bychom se však měli od britské značky dočkat modernizace, která přinese celou řadu zásadních novinek. A koneckonců prodlouží život modelu zase o pár dalších let, než přijede zcela nová generace.

V rámci modernizace se tak mluví hlavně o nové platformě, nebo respektive široce upraveném dosavadním základu označeném jako Premium Transverse Architecture, který mimochodem používá i nejnovější Range Rover Evoque. Tímto zásahem pak bude už také Discovery Sport připraveno na nevyhnutelnou vlnu elektrifikace.

Výroba Range Roveru SV Coupé zamítnuta: 999 kusů nakonec nevznikne

Výroba Range Roveru SV Coupé zamítnuta: 999 kusů nakonec nevznikne

Změny na karoserii se neočekávají kdovíjak zásadní, prostě klasika ve formě nových nárazníků, světel a dalších maličkostí. Mnohem obsáhlejší úpravou však projde určitě interiér, který se bude snažit navázat na současnou architekturu posledních modelů Land Roveru. Palubní deska se tak dočká zřejmě i infotainment systému Touch Pro Duo s dvojicí displejů a aktuálními možnostmi konektivity a aplikací.

Do Discovery Sport by ostatně po vzoru Evoque mohl zavítat i systém Clearsight Ground View, který vytváří dojem průhledné kapoty. Virtuální pohled na displeji infotainmentu tak řidič zajišťuje přehled o tom, kam zrovna vjíždí předními koly. Funkce má pomoci s jednodušším parkováním ve stísněných prostorách, manévrováním kolem vysokých městských obrubníků a také v terénu.

Jaguar Land Rover zastaví výrobu. Viníkem je samozřejmě Brexit

Jaguar Land Rover zastaví výrobu. Viníkem je samozřejmě Brexit

Podle britského Autocaru pak model čeká i kompletní hybridizace pohonných ústrojí, opět podobně jako u nového Evoque. Všechny nabízené benzinové a naftové motory, dvoulitrové čtyřválce, by tak dostaly pomoc od mild-hybridního 48V systému a jeho startér/generátoru. O plně elektrické variantě se zatím nemluví, příjezd plug-in hybridní verze je ale vysoce pravděpodobný.

Odhalení modernizovaného Land Roveru Discovery Sport máme očekávat v letních měsících, přičemž k uvedení do prodeje dojde nejspíše o trochu později na začátku podzimu.  

V galerii současná verze Discovery Sport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků