Land Rover udělá z Discovery Sport mild-hybrid. Změny přinese modernizace

Na trhu se Discovery Sport drží už nějaký ten rok, takže není divu, že se nyní objevují první zprávy o rozsáhlejší modernizaci oblíbeného modelu Land Roveru.

Land Rover Discovery Sport si od svého představení v roce 2014 prošel jen řadou menších úprav. Již letos v létě bychom se však měli od britské značky dočkat modernizace, která přinese celou řadu zásadních novinek. A koneckonců prodlouží život modelu zase o pár dalších let, než přijede zcela nová generace.

V rámci modernizace se tak mluví hlavně o nové platformě, nebo respektive široce upraveném dosavadním základu označeném jako Premium Transverse Architecture, který mimochodem používá i nejnovější Range Rover Evoque. Tímto zásahem pak bude už také Discovery Sport připraveno na nevyhnutelnou vlnu elektrifikace.

Výroba Range Roveru SV Coupé zamítnuta: 999 kusů nakonec nevznikne

Výroba Range Roveru SV Coupé zamítnuta: 999 kusů nakonec nevznikne

Změny na karoserii se neočekávají kdovíjak zásadní, prostě klasika ve formě nových nárazníků, světel a dalších maličkostí. Mnohem obsáhlejší úpravou však projde určitě interiér, který se bude snažit navázat na současnou architekturu posledních modelů Land Roveru. Palubní deska se tak dočká zřejmě i infotainment systému Touch Pro Duo s dvojicí displejů a aktuálními možnostmi konektivity a aplikací.

Do Discovery Sport by ostatně po vzoru Evoque mohl zavítat i systém Clearsight Ground View, který vytváří dojem průhledné kapoty. Virtuální pohled na displeji infotainmentu tak řidič zajišťuje přehled o tom, kam zrovna vjíždí předními koly. Funkce má pomoci s jednodušším parkováním ve stísněných prostorách, manévrováním kolem vysokých městských obrubníků a také v terénu.

Jaguar Land Rover zastaví výrobu. Viníkem je samozřejmě Brexit

Jaguar Land Rover zastaví výrobu. Viníkem je samozřejmě Brexit

Podle britského Autocaru pak model čeká i kompletní hybridizace pohonných ústrojí, opět podobně jako u nového Evoque. Všechny nabízené benzinové a naftové motory, dvoulitrové čtyřválce, by tak dostaly pomoc od mild-hybridního 48V systému a jeho startér/generátoru. O plně elektrické variantě se zatím nemluví, příjezd plug-in hybridní verze je ale vysoce pravděpodobný.

Odhalení modernizovaného Land Roveru Discovery Sport máme očekávat v letních měsících, přičemž k uvedení do prodeje dojde nejspíše o trochu později na začátku podzimu.  

V galerii současná verze Discovery Sport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 71 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků