Land Rover udělá z Discovery Sport mild-hybrid. Změny přinese modernizace

Na trhu se Discovery Sport drží už nějaký ten rok, takže není divu, že se nyní objevují první zprávy o rozsáhlejší modernizaci oblíbeného modelu Land Roveru.

Land Rover Discovery Sport si od svého představení v roce 2014 prošel jen řadou menších úprav. Již letos v létě bychom se však měli od britské značky dočkat modernizace, která přinese celou řadu zásadních novinek. A koneckonců prodlouží život modelu zase o pár dalších let, než přijede zcela nová generace.

V rámci modernizace se tak mluví hlavně o nové platformě, nebo respektive široce upraveném dosavadním základu označeném jako Premium Transverse Architecture, který mimochodem používá i nejnovější Range Rover Evoque. Tímto zásahem pak bude už také Discovery Sport připraveno na nevyhnutelnou vlnu elektrifikace.

Výroba Range Roveru SV Coupé zamítnuta: 999 kusů nakonec nevznikne

Výroba Range Roveru SV Coupé zamítnuta: 999 kusů nakonec nevznikne

Změny na karoserii se neočekávají kdovíjak zásadní, prostě klasika ve formě nových nárazníků, světel a dalších maličkostí. Mnohem obsáhlejší úpravou však projde určitě interiér, který se bude snažit navázat na současnou architekturu posledních modelů Land Roveru. Palubní deska se tak dočká zřejmě i infotainment systému Touch Pro Duo s dvojicí displejů a aktuálními možnostmi konektivity a aplikací.

Do Discovery Sport by ostatně po vzoru Evoque mohl zavítat i systém Clearsight Ground View, který vytváří dojem průhledné kapoty. Virtuální pohled na displeji infotainmentu tak řidič zajišťuje přehled o tom, kam zrovna vjíždí předními koly. Funkce má pomoci s jednodušším parkováním ve stísněných prostorách, manévrováním kolem vysokých městských obrubníků a také v terénu.

Jaguar Land Rover zastaví výrobu. Viníkem je samozřejmě Brexit

Jaguar Land Rover zastaví výrobu. Viníkem je samozřejmě Brexit

Podle britského Autocaru pak model čeká i kompletní hybridizace pohonných ústrojí, opět podobně jako u nového Evoque. Všechny nabízené benzinové a naftové motory, dvoulitrové čtyřválce, by tak dostaly pomoc od mild-hybridního 48V systému a jeho startér/generátoru. O plně elektrické variantě se zatím nemluví, příjezd plug-in hybridní verze je ale vysoce pravděpodobný.

Odhalení modernizovaného Land Roveru Discovery Sport máme očekávat v letních měsících, přičemž k uvedení do prodeje dojde nejspíše o trochu později na začátku podzimu.  

V galerii současná verze Discovery Sport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 23 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků