Land Rover prý chystá dostupnější off-road. Luxusní verze Defenderu přijde také

Objevují se informace, že Land Rover plánuje rozšířit své portfolio modelů o minimálně dvě novinky. Jednou z nich má být levnější off-road začleněný pod současným Defenderem.

Informace o rozšíření nabídky Land Roveru přináší britský Autocar. Nedlouho po uvedení nové generace modelu Defender má britská značka podle jistých zdrojů pracovat zaprvé na novém off-roadu, který by se rozměry, technikou a hlavně cenovkou postavil právě pod Defender. Za druhé, pro tohoto pokračovatele legendy má Land Rover připravit i vysoce luxusní variantu.

Defender je zpět! S třemi sedadly vpředu, hybridní R6 i talentem šplhat do oblak

Defender je zpět! S třemi sedadly vpředu, hybridní R6 i talentem šplhat do oblak

O luxusní verzi Defenderu jsme slyšeli už dříve a možná se tedy naplňují plány automobilky uvést model pro mnohem širší publikum než dříve. Novinka by tak konkurovala třeba vyšším úrovním Mercedesu-Benz třídy G. Spekuluje se přitom, že luxusní Defender by mohl přijet jako elektromobil. Ostatně i „géčko“ se k takovému kroku blíží…

Co se týče plánu dostupnějšího menšího off-roadu, prozatím se mluví o designu vycházejícím ze směru uvedeným Defenderem, avšak s udržením nižší ceny by model nenabízel tak moderní techniku. Jako platforma by mohl posloužit základ Omega-Arc od Taty, na němž stojí nové indické SUV Harrier. Jedná se vlastně o levnější a upravenou platformu D8 od Land Roveru, na které jezdí třeba Evoque či Discovery Sport.

Nový Land Rover Defender má české ceny. Zatím je k mání 110, příplatků je hromada

Nový Land Rover Defender má české ceny. Zatím je k mání 110, příplatků je hromada

Jako levnější, nejspíše pouze třídveřový off-road by model disponoval i nižší hmotností než třídveřová verze Defenderu. Pod kapotou by tak stačila i přeplňovaná tříválcová patnáctistovka, ačkoliv větší čtyřválce Ingenium jsou také možností včetně mild-hybridní techniky.

Nakonec Autocar zmiňuje i možné označení novinky, například jednoduše Land Rover 80. Uvedení modelu se očekává na rok 2021.

V galerii Land Rover Defender 90 Explorer Pack.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků