Land Rover představil nový koncept LRX

Tvářit se egologicky dnes chce skoro každá automobilka a výjimkou není ani Land Rover. Jedním z vozů, který se chlubí tím, že je ohleduplný k životnímu prostředí, je i koncept LRX britské automobilky.

Pod kapotou LRX se ukrývá dvoulitrový turbodiesel schopný provozu na bionaftu. Produkce CO2 činí u tohoto motoru jen 120g/km jízdy, což je na SUV velmi dobrá hodnota. Jako obvykle se můžeme ptát, proč automobilka volila nafťák, který je mnohem škodlivější než benzin v mnoha jiných aspektech, ale dnešním zaklínadlem ekologie je zkrátka CO2 a vše ostatní jde stranou.

Koncept LRX má nad zadní nápravou uložený elektromotor, který je schopný pohánět vůz při nízkých rychlostech (do 32 km/h) a v případě potřeby zásahu všech čtyř kol dodává točivý moment na zadní kola. Elektromotor slouží také jako startér – pokud to není potřeba, diesel se automaticky vypne, po sešlápnutí akcelerátoru zase okamžitě naskočí.

Land Rover LRX je dlouhý 4,35 m, široký 1,90 m a na výšku měří 1,54 m, z čeho je patrné, že o žádného obra nejde. Vůz stojí na dvacetipalcových kolech (zřejmě jen v podobě konceptu), o sériové výrobě ale nebylo prozatím rozhodnuto.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Land Rover LRX Concept

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků