Land Rover oslaví 75. výročí speciální edicí Defenderu. Dostane tradiční lak se zajímavou historií

Blížící se narozeniny slavného britského drsňáka značka připomene designem i plnou výbavou speciálního modelu.

Automobilka Rover zvolila pro premiéru svého nového modelu s názvem Land Rover autosalon v Amsterdamu. Tam se v roce 1948 objevil vůz, který s většími či menšími změnami vydržel ve výrobě až do roku 2016. Tehdy vystavovaný kus byl lakován zelenou barvou Grasmere Green, která údajně pocházela z poválečných přebytků Královského letectva. A právě podle ní poznáte novou speciální verzi Defender 75th Limited Edition – najdete ji nejen na karoserii, ale i na 20“ kolech a uvnitř.

Speciální edice bude k dostání u krátkého i dlouhého provedení „Defíku“ s plug-in hybridním pohonem P400e nebo naftovým šestiválcem D300. Po stránce výbavy vychází ze specifikace HSE, takže mu nechybí například 3D kamerový systém, audio Meridian, maticové LED světlomety, infotainment Pivi Pro s 11,4“ obrazovkou. Navíc pak dostává paket tažného zařízení, ostřik předních světlometů, elektricky nastavitelný sloupek řízení, vyhřívaná sedadla stavitelná ve 14 směrech a třízónovou klimatizaci.

Zákazník si může vybrat, zda vůz dostane s látkovou stahovací střechou nebo posuvným panoramatickým střešním oknem. Speciální edice 75th je samozřejmě označena elegantními plaketkami, pořídit si k ní můžete doplňky z lifestylové kolekce v podobném stylu – například oděvy, batoh nebo hodinky. V českém ceníku najdete kratší Defender 90 v této verzi za 2.868.980 Kč s motorem D300 a cenou 2.926.205 Kč u plug-in hybridu P400e. Delší 110 stojí s dieselem 2.952.049 Kč a 3.063.373 Kč s hybridem do zásuvky.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Váš názor Další článek: Nový Ford Mustang konečně oficiálně. O osmiválec a manuál nepřišel! Má i samosvor a driftovací brzdu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,