Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Land Rover Discovery se představil v roce 1989 a za svou třicetiletou produkci si prošel pěti generacemi.

Land Rover Discovery se představil v říjnu roku 1989. Stál na podvozku tehdejšího Range Roveru a nabízel jakousi levnější alternativu zaměřenou na širší publikum. Tento tah Land Roveru vyšel a celkem se jich do dnešního dne prodalo přes 1.700.000 kusů.

Vůz se stal oblíbeným společníkem všemožných dobrodruhů a cestovatelů. S jakýmkoli Discem můžete procestovat celý svět a nebudete si přitom připadat jako v tanku. I tato schopnost mu přinesla nejedno ocenění v prestižních automobilových anketách.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

K 30. narozeninám se mu v jeho rodné kotlině rozhodli uspořádat oslavu v podobě speciální limitované edice. Jmenuje se Land Rover Discovery 30 Anniversary Edition a zahrnuje několik ojedinělých prvků výbavy.

K tomu patří 22palcová kola, pevná panoramatická střecha, tvrzená skla, audiosystém Meridian o výkonu 380W a výběr ze třech metalických laků (Santorini Black, Corris Grey Loire Blue a Indus Silver) ve standardu.

Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Výroční edice vznikne v limitovaném počtu 400 kusů. Pokud se vám líbí, musíte si nechat zajít chuť. Land Rover Discovery 30 Anniversary Edition bude k mání pouze britským zákazníkům. Nezoufejte ale, kromě potvrzení o výroční edici si můžete stejný Land Rover naspecifikovat i u nás. Cena je stanovena na 59.995 liber, což je v přepočtu 1.730.000 Kč.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 51 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků