Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Land Rover Discovery se představil v roce 1989 a za svou třicetiletou produkci si prošel pěti generacemi.

Land Rover Discovery se představil v říjnu roku 1989. Stál na podvozku tehdejšího Range Roveru a nabízel jakousi levnější alternativu zaměřenou na širší publikum. Tento tah Land Roveru vyšel a celkem se jich do dnešního dne prodalo přes 1.700.000 kusů.

Vůz se stal oblíbeným společníkem všemožných dobrodruhů a cestovatelů. S jakýmkoli Discem můžete procestovat celý svět a nebudete si přitom připadat jako v tanku. I tato schopnost mu přinesla nejedno ocenění v prestižních automobilových anketách.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

K 30. narozeninám se mu v jeho rodné kotlině rozhodli uspořádat oslavu v podobě speciální limitované edice. Jmenuje se Land Rover Discovery 30 Anniversary Edition a zahrnuje několik ojedinělých prvků výbavy.

K tomu patří 22palcová kola, pevná panoramatická střecha, tvrzená skla, audiosystém Meridian o výkonu 380W a výběr ze třech metalických laků (Santorini Black, Corris Grey Loire Blue a Indus Silver) ve standardu.

Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Výroční edice vznikne v limitovaném počtu 400 kusů. Pokud se vám líbí, musíte si nechat zajít chuť. Land Rover Discovery 30 Anniversary Edition bude k mání pouze britským zákazníkům. Nezoufejte ale, kromě potvrzení o výroční edici si můžete stejný Land Rover naspecifikovat i u nás. Cena je stanovena na 59.995 liber, což je v přepočtu 1.730.000 Kč.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

dnes | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků