Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Land Rover Discovery se představil v roce 1989 a za svou třicetiletou produkci si prošel pěti generacemi.

Land Rover Discovery se představil v říjnu roku 1989. Stál na podvozku tehdejšího Range Roveru a nabízel jakousi levnější alternativu zaměřenou na širší publikum. Tento tah Land Roveru vyšel a celkem se jich do dnešního dne prodalo přes 1.700.000 kusů.

Vůz se stal oblíbeným společníkem všemožných dobrodruhů a cestovatelů. S jakýmkoli Discem můžete procestovat celý svět a nebudete si přitom připadat jako v tanku. I tato schopnost mu přinesla nejedno ocenění v prestižních automobilových anketách.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

K 30. narozeninám se mu v jeho rodné kotlině rozhodli uspořádat oslavu v podobě speciální limitované edice. Jmenuje se Land Rover Discovery 30 Anniversary Edition a zahrnuje několik ojedinělých prvků výbavy.

K tomu patří 22palcová kola, pevná panoramatická střecha, tvrzená skla, audiosystém Meridian o výkonu 380W a výběr ze třech metalických laků (Santorini Black, Corris Grey Loire Blue a Indus Silver) ve standardu.

Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Výroční edice vznikne v limitovaném počtu 400 kusů. Pokud se vám líbí, musíte si nechat zajít chuť. Land Rover Discovery 30 Anniversary Edition bude k mání pouze britským zákazníkům. Nezoufejte ale, kromě potvrzení o výroční edici si můžete stejný Land Rover naspecifikovat i u nás. Cena je stanovena na 59.995 liber, což je v přepočtu 1.730.000 Kč.

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi EAT8: Sto lidí, sto názorů

Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi (minitest)

Role vlajkové lodi je poměrně složitá. Zákazníci za své nemalé peníze chtějí to nejlepší a kompromisy jim moc nevoní. Dokázal nás vůbec nejdražší Citroën C5 Aircross přesvědčit o svých kvalitách?

10.  4.  2019 | Jan Mička | 7 příspěvků