Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Land Rover Discovery se představil v roce 1989 a za svou třicetiletou produkci si prošel pěti generacemi.

Land Rover Discovery se představil v říjnu roku 1989. Stál na podvozku tehdejšího Range Roveru a nabízel jakousi levnější alternativu zaměřenou na širší publikum. Tento tah Land Roveru vyšel a celkem se jich do dnešního dne prodalo přes 1.700.000 kusů.

Vůz se stal oblíbeným společníkem všemožných dobrodruhů a cestovatelů. S jakýmkoli Discem můžete procestovat celý svět a nebudete si přitom připadat jako v tanku. I tato schopnost mu přinesla nejedno ocenění v prestižních automobilových anketách.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

K 30. narozeninám se mu v jeho rodné kotlině rozhodli uspořádat oslavu v podobě speciální limitované edice. Jmenuje se Land Rover Discovery 30 Anniversary Edition a zahrnuje několik ojedinělých prvků výbavy.

K tomu patří 22palcová kola, pevná panoramatická střecha, tvrzená skla, audiosystém Meridian o výkonu 380W a výběr ze třech metalických laků (Santorini Black, Corris Grey Loire Blue a Indus Silver) ve standardu.

Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Výroční edice vznikne v limitovaném počtu 400 kusů. Pokud se vám líbí, musíte si nechat zajít chuť. Land Rover Discovery 30 Anniversary Edition bude k mání pouze britským zákazníkům. Nezoufejte ale, kromě potvrzení o výroční edici si můžete stejný Land Rover naspecifikovat i u nás. Cena je stanovena na 59.995 liber, což je v přepočtu 1.730.000 Kč.

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

dnes | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků