Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Land Rover Discovery se představil v roce 1989 a za svou třicetiletou produkci si prošel pěti generacemi.

Land Rover Discovery se představil v říjnu roku 1989. Stál na podvozku tehdejšího Range Roveru a nabízel jakousi levnější alternativu zaměřenou na širší publikum. Tento tah Land Roveru vyšel a celkem se jich do dnešního dne prodalo přes 1.700.000 kusů.

Vůz se stal oblíbeným společníkem všemožných dobrodruhů a cestovatelů. S jakýmkoli Discem můžete procestovat celý svět a nebudete si přitom připadat jako v tanku. I tato schopnost mu přinesla nejedno ocenění v prestižních automobilových anketách.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

K 30. narozeninám se mu v jeho rodné kotlině rozhodli uspořádat oslavu v podobě speciální limitované edice. Jmenuje se Land Rover Discovery 30 Anniversary Edition a zahrnuje několik ojedinělých prvků výbavy.

K tomu patří 22palcová kola, pevná panoramatická střecha, tvrzená skla, audiosystém Meridian o výkonu 380W a výběr ze třech metalických laků (Santorini Black, Corris Grey Loire Blue a Indus Silver) ve standardu.

Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Výroční edice vznikne v limitovaném počtu 400 kusů. Pokud se vám líbí, musíte si nechat zajít chuť. Land Rover Discovery 30 Anniversary Edition bude k mání pouze britským zákazníkům. Nezoufejte ale, kromě potvrzení o výroční edici si můžete stejný Land Rover naspecifikovat i u nás. Cena je stanovena na 59.995 liber, což je v přepočtu 1.730.000 Kč.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků