Land Rover Discovery, obrněný kolos pro premiéra

Britský premiér Tony Blair si nechal postavit domácí automobilkou Land Rover speciální model Discovery, který splňuje nejvyšší stupně ochrany proti útokům.

Speciální model za 225 000 eur dostane do výslužby pro svou osobní ochranu. Ze své funkce totiž hodlá odstoupit 27. června a poté bude i nadále potřebovat nepřetržitou ochranu, protože nepřátel si dokázal udělat nesporně dost.

Speciálně upravený Discovery je vybaven tradičními prvky, které mají posádku ochránit před následky střelných zbraní. Vůz by měl odolat střelám z automatických zbraní a také výbuchům granátů pod vozem.

Speciální ocelové a uhlíkové panely chrání dveře, střechu, sloupky, střechu a podlahu vozu. Také skla prošla úpravou a běžná byla nahrazena speciálními neprůstřelnými.

Vůz dokáže také odolat chemickému útoku, protože celá kabina je dokonale izolována a vůz je vybaven vlastním systémem ventilace, který je na určitou dobu nezávislý na okolí.

Samozřejmostí je i speciální nádrž na palivo a také pneumatiky s koly, které umožní ujet z místa i v případě jejich prostřelení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků