Land Rover Discovery, obrněný kolos pro premiéra

Britský premiér Tony Blair si nechal postavit domácí automobilkou Land Rover speciální model Discovery, který splňuje nejvyšší stupně ochrany proti útokům.

Speciální model za 225 000 eur dostane do výslužby pro svou osobní ochranu. Ze své funkce totiž hodlá odstoupit 27. června a poté bude i nadále potřebovat nepřetržitou ochranu, protože nepřátel si dokázal udělat nesporně dost.

Speciálně upravený Discovery je vybaven tradičními prvky, které mají posádku ochránit před následky střelných zbraní. Vůz by měl odolat střelám z automatických zbraní a také výbuchům granátů pod vozem.

Speciální ocelové a uhlíkové panely chrání dveře, střechu, sloupky, střechu a podlahu vozu. Také skla prošla úpravou a běžná byla nahrazena speciálními neprůstřelnými.

Vůz dokáže také odolat chemickému útoku, protože celá kabina je dokonale izolována a vůz je vybaven vlastním systémem ventilace, který je na určitou dobu nezávislý na okolí.

Samozřejmostí je i speciální nádrž na palivo a také pneumatiky s koly, které umožní ujet z místa i v případě jejich prostřelení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky