Land Rover Discovery, obrněný kolos pro premiéra

Britský premiér Tony Blair si nechal postavit domácí automobilkou Land Rover speciální model Discovery, který splňuje nejvyšší stupně ochrany proti útokům.

Speciální model za 225 000 eur dostane do výslužby pro svou osobní ochranu. Ze své funkce totiž hodlá odstoupit 27. června a poté bude i nadále potřebovat nepřetržitou ochranu, protože nepřátel si dokázal udělat nesporně dost.

Speciálně upravený Discovery je vybaven tradičními prvky, které mají posádku ochránit před následky střelných zbraní. Vůz by měl odolat střelám z automatických zbraní a také výbuchům granátů pod vozem.

Speciální ocelové a uhlíkové panely chrání dveře, střechu, sloupky, střechu a podlahu vozu. Také skla prošla úpravou a běžná byla nahrazena speciálními neprůstřelnými.

Vůz dokáže také odolat chemickému útoku, protože celá kabina je dokonale izolována a vůz je vybaven vlastním systémem ventilace, který je na určitou dobu nezávislý na okolí.

Samozřejmostí je i speciální nádrž na palivo a také pneumatiky s koly, které umožní ujet z místa i v případě jejich prostřelení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků