Land Rover Discovery bojuje proti malárii. Po Africe najezdil už 7350 kilometrů

Doktor George Rusby se svým týmem ujel od května letošního roku již 7350 kilometrů ve speciálním Land Roveru, který pomáhá tam, kde je nejvíc potřeba.

Každý slaví třicetiny jinak. Land Rover Discovery například, vedle limitované edice, vyrazil v úpravě od Land Rover Special Vehicle Operations na humanitární akci. Tým, který se nazývá The Mobile Malaria Project, projezdil již čtyři státy subsaharské Afriky. Malárie tento kontinent neustále sužuje, miliony dalších obětí si ale vyžádá i ve zbytku světa.

Land Rover Discovery Sport v nové generaci: Většina motorů je teď mild-hybridní

Land Rover Discovery Sport v nové generaci: Většina motorů je teď mild-hybridní

Mobilní laboratoř pomáhá s genetickou analýzou v terénu a výsledky dokáže vyhodnocovat klidně i za jízdy. Oproti standardnímu způsobu, kdy se vzorky odvážejí do statických laboratoří, se tak kolikrát ušetří týdny. K ruce jsou navíc i místní vědci, kteří týmu pomáhají.

Tato ušlechtilá mise je výsledkem programu Land Rover Bursary. O co jde? Land Rover spolupracuje s Královskou geografickou společností, včetně institutu britských geografů, aby společně vyhledávali a následně pomáhali tam, kde je potřeba. Veřejnosti to navíc pomáhá zlepšit geografické znalosti.

Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Tým, který vyhraje výběrové řízení, dostane vždy 30.000 liber a automobil Land Rover k dispozici. Tyto humanitární akce fungují již dvanáct let. Za zmínku z již provedených akcí určitě stojí prozkoumávání vodního hospodářství v Jordánsku, které trápilo subtropické sucho.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků