Land Rover Discovery bojuje proti malárii. Po Africe najezdil už 7350 kilometrů

Doktor George Rusby se svým týmem ujel od května letošního roku již 7350 kilometrů ve speciálním Land Roveru, který pomáhá tam, kde je nejvíc potřeba.

Každý slaví třicetiny jinak. Land Rover Discovery například, vedle limitované edice, vyrazil v úpravě od Land Rover Special Vehicle Operations na humanitární akci. Tým, který se nazývá The Mobile Malaria Project, projezdil již čtyři státy subsaharské Afriky. Malárie tento kontinent neustále sužuje, miliony dalších obětí si ale vyžádá i ve zbytku světa.

Mobilní laboratoř pomáhá s genetickou analýzou v terénu a výsledky dokáže vyhodnocovat klidně i za jízdy. Oproti standardnímu způsobu, kdy se vzorky odvážejí do statických laboratoří, se tak kolikrát ušetří týdny. K ruce jsou navíc i místní vědci, kteří týmu pomáhají.

Tato ušlechtilá mise je výsledkem programu Land Rover Bursary. O co jde? Land Rover spolupracuje s Královskou geografickou společností, včetně institutu britských geografů, aby společně vyhledávali a následně pomáhali tam, kde je potřeba. Veřejnosti to navíc pomáhá zlepšit geografické znalosti.

Tým, který vyhraje výběrové řízení, dostane vždy 30.000 liber a automobil Land Rover k dispozici. Tyto humanitární akce fungují již dvanáct let. Za zmínku z již provedených akcí určitě stojí prozkoumávání vodního hospodářství v Jordánsku, které trápilo subtropické sucho.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Diskuze (4) Další článek: Hyundai oživí svůj první model ze 70. let. Elektromobil uvede nový směr designu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,