Land Rover Discovery bojuje proti malárii. Po Africe najezdil už 7350 kilometrů

Doktor George Rusby se svým týmem ujel od května letošního roku již 7350 kilometrů ve speciálním Land Roveru, který pomáhá tam, kde je nejvíc potřeba.

Každý slaví třicetiny jinak. Land Rover Discovery například, vedle limitované edice, vyrazil v úpravě od Land Rover Special Vehicle Operations na humanitární akci. Tým, který se nazývá The Mobile Malaria Project, projezdil již čtyři státy subsaharské Afriky. Malárie tento kontinent neustále sužuje, miliony dalších obětí si ale vyžádá i ve zbytku světa.

Land Rover Discovery Sport v nové generaci: Většina motorů je teď mild-hybridní

Land Rover Discovery Sport v nové generaci: Většina motorů je teď mild-hybridní

Mobilní laboratoř pomáhá s genetickou analýzou v terénu a výsledky dokáže vyhodnocovat klidně i za jízdy. Oproti standardnímu způsobu, kdy se vzorky odvážejí do statických laboratoří, se tak kolikrát ušetří týdny. K ruce jsou navíc i místní vědci, kteří týmu pomáhají.

Tato ušlechtilá mise je výsledkem programu Land Rover Bursary. O co jde? Land Rover spolupracuje s Královskou geografickou společností, včetně institutu britských geografů, aby společně vyhledávali a následně pomáhali tam, kde je potřeba. Veřejnosti to navíc pomáhá zlepšit geografické znalosti.

Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Tým, který vyhraje výběrové řízení, dostane vždy 30.000 liber a automobil Land Rover k dispozici. Tyto humanitární akce fungují již dvanáct let. Za zmínku z již provedených akcí určitě stojí prozkoumávání vodního hospodářství v Jordánsku, které trápilo subtropické sucho.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků