Land Rover Discovery bojuje proti malárii. Po Africe najezdil už 7350 kilometrů

Doktor George Rusby se svým týmem ujel od května letošního roku již 7350 kilometrů ve speciálním Land Roveru, který pomáhá tam, kde je nejvíc potřeba.

Každý slaví třicetiny jinak. Land Rover Discovery například, vedle limitované edice, vyrazil v úpravě od Land Rover Special Vehicle Operations na humanitární akci. Tým, který se nazývá The Mobile Malaria Project, projezdil již čtyři státy subsaharské Afriky. Malárie tento kontinent neustále sužuje, miliony dalších obětí si ale vyžádá i ve zbytku světa.

Land Rover Discovery Sport v nové generaci: Většina motorů je teď mild-hybridní

Land Rover Discovery Sport v nové generaci: Většina motorů je teď mild-hybridní

Mobilní laboratoř pomáhá s genetickou analýzou v terénu a výsledky dokáže vyhodnocovat klidně i za jízdy. Oproti standardnímu způsobu, kdy se vzorky odvážejí do statických laboratoří, se tak kolikrát ušetří týdny. K ruce jsou navíc i místní vědci, kteří týmu pomáhají.

Tato ušlechtilá mise je výsledkem programu Land Rover Bursary. O co jde? Land Rover spolupracuje s Královskou geografickou společností, včetně institutu britských geografů, aby společně vyhledávali a následně pomáhali tam, kde je potřeba. Veřejnosti to navíc pomáhá zlepšit geografické znalosti.

Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Land Rover Discovery slaví 30 let unikátní edicí. Nechte si ale zajít chuť

Tým, který vyhraje výběrové řízení, dostane vždy 30.000 liber a automobil Land Rover k dispozici. Tyto humanitární akce fungují již dvanáct let. Za zmínku z již provedených akcí určitě stojí prozkoumávání vodního hospodářství v Jordánsku, které trápilo subtropické sucho.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků