Land Rover Discovery 3 FL: decentnost především

Facelift pro Land Rover Discovery 3 se tentokrát nese ve znamení jemných úprav. Některé ze změn jsou ovšem vidět na první pohled.
Land Rover Discovery 3 FL: decentnost především

Britská automobilka Land Rover, kterou má nyní v rukou indický koncern Tata Motors, připravila jemný lifting zevnějšku pro třetí generaci modelu Discovery. Faceliftovaný model Discovery právě debutuje na autosalonu v Londýně a cíl představených úprav je docela obvyklý - přilákat nové zákazníky a umožnit modelu držel krok s konkurencí.

Podívejme se však rovnou na změny, které si své místo našly především v přední a zadní časti. Příď a záď vozu zdobí nové nárazníky, které se od těch původních až tolik neliší. Novinkou je i to, že nyní budou dvoudílné páté dveře již standardně v barvě karoserie. Mírnou modifikací prošly i blatníky, které nyní lépe ladí se zbytkem karoserie. Boční profil můžou na přání zákazníka zdobit i 19tipalcová sedmipaprsková slitinová kola, přičemž volitelný je i jejich odstín. Zákazník si bude moci vybrat mezi barvami Santorini Black, Bournville a Galway Green.

Změny se samozřejmě nedotkly jenom exteriéru, ale pár novinek na nás čeká i v kabině, kde najdeme vylepšený palubní počítač s vylepšenou podporou technologie Bluetooth. Do katalogu čalounění přibylo nové barevné provedení Almond. Pod kapotou, kde se standardně nachází šestiválec s výkonem 190 koní, se nezměnilo nic.
 

V britských showroomech by se faceliftovaná verze měla objevit přibližně začátkem srpna a krátce poté by měla být tato verze dostupná i jinde. Cenovka základní verze informuje o částce 29 950 liber (cca 935 000 Kč).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Land Rover Discovery 2009: facelift třetí generace
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků