Land Rover Defender SVX, jubilejní klasika

Pokud zkusíte vyjmenovat skutečné ikony mezi off-roady, Land Rover Defender mezi nimi těžko bude chybět. Svými terénními schopnostmi a vysokou mechanickou odolností se za roky výroby stal uznávaným vozem.

Speciální edice Defenderu SVX, kterých bude vyrobeno jen 200 kusů, přináší ovšem něco navíc. Tím navíc je myšlena hlavně výbava, která má zkomfortnit cestování.

Defender SVX je odvozen od verze 90, tedy od nejmenšího modelu. Land Rover nabídne zákazníkům jak model s pevnou střechou, tak i se skládací. Stačí si tedy vybrat.

A kde jsou ty změny? Vůz dostal sedadla Recaro s pořádným tvarováním, pokročilý audio systém, satelitní navigaci Garmin, ochranný rám kabiny a další funkční prvky, které u Defenderu nejsou jen na ozdobu.

Jelikož se jedná o ediční model s omezeným počtem kusů výroby, dostane ještě každý vůz štítek s pořadovým číslem.

Klepněte pro větší obrázek
Land Rover Defender SVX

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků