Land Rover Defender SVX: jubilant přichází

O Land Roveru se v poslední době píše hlavně kvůli jeho prodeji indické Tatě. Automobilka ale nezapomíná ani na své historické mezníky.

Hned na úvod je nutno poznamenat, že Land Rover Defender SVX byl veřejnosti představen již před pěti měsíci v Londýně, takže o nějakou horkou novinku nejde. Ovšem automobilka až nyní uveřejnila více fotografií a upřesnila i některé informace.

Model Defender patří již dlouhá léta mezi špičku mezi off-roady, jehož kořeny sahají až do roku 1948. Jméno Defender se začalo používat v roce 1990, tedy rok poté co automobilka přišla s modelem Discovery. Od té doby sice prošel vůz radou drobných změn, ovšem svou původní tvář si zachoval, a tak jej skutečně musí poznat i každý laik.

Vraťme sa však zpátky k jubilejní edici s názvem SVX, kterou si chce automobilka připomenout jubilejních 60 let od zahájení výroby „pradědečka“ Defenderu. Ten má připomínat především verze se skládací střechou a ochranným rámem kolem ložního prostoru a kabiny. Druhé provedení bude takřka klasické čtyřmístné s pevnou střechou. Díky novým stříbrným prvkům má vůz působit luxusněji a především neotřele.

Kromě běžné verze se Defender SVX odlišuje i prémiovou výbavou, kterou tvoří například nadstandardní audiosystém, navigační systém Garmin nebo konektor pro iPod. Posádka bude pohodlně usazena v speciálních sedadlech Recaro potažených alcantarou a kůží.

Produkce obou verzí bude velice omezena a nepočítá sa, že se jich vyrobí více než 500 kusů. Jako první bude dostupná verze se skládací střechou, a to ještě před začátkem léta. Uvedení druhé verze je zas načasováno na podzim, kdy se verze s pevnou střechou může pro jízdy lesem hodit víc.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Land Rover Defender SVX Limited Edition
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky