Land Rover Defender s „mnoha” změnami

Snad nejslavnější pravý off road automobilové historie se dočkal drobných inovací. Vůz, který se bez výrazných designérských a funkčních změn vyrábí od roku 1948, se tak pochlubí modernějšími prvky.

Defender dostane nový základní naftový agregát o objemu 2,4 l se vstřikováním common-rail. Dále získá novou šestistupňovou převodovku a výkonnější topení, případně klimatizaci.

To je zhruba vše, co se týká modelového roku 2007. I nadále tak zůstává Defender jedním z posledních čistě funkčních off roadů, který mimo silnice jen stěží najde soupeře. Dlouholetý rival, Mercedes-Benz G, totiž doznal výrazných změn a jeho původní, čistě funkční zacílení vzalo za své a stal se z něj přece jenom komfortní off road.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků