Land Rover Defender s „mnoha” změnami

Snad nejslavnější pravý off road automobilové historie se dočkal drobných inovací. Vůz, který se bez výrazných designérských a funkčních změn vyrábí od roku 1948, se tak pochlubí modernějšími prvky.

Defender dostane nový základní naftový agregát o objemu 2,4 l se vstřikováním common-rail. Dále získá novou šestistupňovou převodovku a výkonnější topení, případně klimatizaci.

To je zhruba vše, co se týká modelového roku 2007. I nadále tak zůstává Defender jedním z posledních čistě funkčních off roadů, který mimo silnice jen stěží najde soupeře. Dlouholetý rival, Mercedes-Benz G, totiž doznal výrazných změn a jeho původní, čistě funkční zacílení vzalo za své a stal se z něj přece jenom komfortní off road.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků