Land Rover Defender Piet Boon Design: cesta v čase

Zajímavý počin se zrodil v mysli designéra Pieta Boona. Rozhodl se trochu pocestovat v čase a vytvořit na základu současného Land Roveru Defender vůz, který v této podobě brázdil pouště a náročné terény desítky let zpátky.

Ihned po uveřejnění prvních fotografii vyvolal „starý“ Defender pozitivní ohlasy, a to hlavně u lidí, kteří původní tvář vozu mají ukrytou ve své pamětí. Celá upravená karoserie ovšem ukrývá moderní pohon všech kol, světlá výška vozu byla ještě o pár milimetrů zvětšena a v interiéru je téměř vše „po novém“. Moderní interiér s minimálními změnami působí oproti retro karoserii hodně zvláštně, ale zde byla prvořadá účelnost.

Pod kapotou vozu se ukrývá čtyřválcový turbodiesel o objemu 2,4 litru a výkonu 90 kW/122 k. Jeho točivý moment dosahuje maximální hodnoty 360 Nm. Pokud máte o tohoto zajímavého Defendera zájem, musíte si připravit celkem 56 900 Eur, což je v přepočtu něco přes 1,5 mil. Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Land Rover Defender Piet Boot Design

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků