Land Rover Defender Piet Boon Design: cesta v čase

Zajímavý počin se zrodil v mysli designéra Pieta Boona. Rozhodl se trochu pocestovat v čase a vytvořit na základu současného Land Roveru Defender vůz, který v této podobě brázdil pouště a náročné terény desítky let zpátky.

Ihned po uveřejnění prvních fotografii vyvolal „starý“ Defender pozitivní ohlasy, a to hlavně u lidí, kteří původní tvář vozu mají ukrytou ve své pamětí. Celá upravená karoserie ovšem ukrývá moderní pohon všech kol, světlá výška vozu byla ještě o pár milimetrů zvětšena a v interiéru je téměř vše „po novém“. Moderní interiér s minimálními změnami působí oproti retro karoserii hodně zvláštně, ale zde byla prvořadá účelnost.

Pod kapotou vozu se ukrývá čtyřválcový turbodiesel o objemu 2,4 litru a výkonu 90 kW/122 k. Jeho točivý moment dosahuje maximální hodnoty 360 Nm. Pokud máte o tohoto zajímavého Defendera zájem, musíte si připravit celkem 56 900 Eur, což je v přepočtu něco přes 1,5 mil. Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Land Rover Defender Piet Boot Design

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků