Land Rover chce splnit emisní limity novým modelem

Nízké emise CO2 zřejmě povedou ke komickým situacím. Automobilky, které nabízí jen specifické modely, které ze své podstaty nemohou dosahovat nízké spotřeby, totiž nebudou mít šanci dosáhnout požadovaného průměru emisí CO2. Jak tedy z toho ven?

Jednou cestou je připojit své portfolio k jiné automobilce, která má v nabídce malé modely, s nízkou spotřebou a nízkými emisemi. Pak i specifický výrobce dokáže v průměru dosáhnout požadovaného výsledku.

Jenže co takový Land Rover? Ten má v nabídce jen velké SUV a off-road modely a spojit se není v rámci koncernu s kým. Jedinou cestou je tak přijít s vlastními malými modely, které budou sloužit jednak k tomu, aby se dosáhlo lepších hospodářských výsledků a druhak k tomu, že se sníží v průměru emise.

Vedení britského výrobce minulý týden uvedlo, že zvažuje výrobu zcela nového modelu. Ten by se měl svými rozměry a zacílením postavit pod model Freelander a na trhu by tak zřejmě soupeřil s vozy typu Suzuki SX4, Fiat Sedici, Seat Altea Freetrack a další.

Ovšem takový model by musel mít opravdu nízkou spotřebu, protože dosáhnout průměrných emisí automobilky ve výši 140 g/km nebude jednoduché. Pro představu, „nejčistší” verze Land Roveru Freelanderu má v současnosti emise 194 g/km. A takový Range Rover s přeplňovaným osmiválcem zhruba trojnásobné.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků