Land Rover chce splnit emisní limity novým modelem

Nízké emise CO2 zřejmě povedou ke komickým situacím. Automobilky, které nabízí jen specifické modely, které ze své podstaty nemohou dosahovat nízké spotřeby, totiž nebudou mít šanci dosáhnout požadovaného průměru emisí CO2. Jak tedy z toho ven?

Jednou cestou je připojit své portfolio k jiné automobilce, která má v nabídce malé modely, s nízkou spotřebou a nízkými emisemi. Pak i specifický výrobce dokáže v průměru dosáhnout požadovaného výsledku.

Jenže co takový Land Rover? Ten má v nabídce jen velké SUV a off-road modely a spojit se není v rámci koncernu s kým. Jedinou cestou je tak přijít s vlastními malými modely, které budou sloužit jednak k tomu, aby se dosáhlo lepších hospodářských výsledků a druhak k tomu, že se sníží v průměru emise.

Vedení britského výrobce minulý týden uvedlo, že zvažuje výrobu zcela nového modelu. Ten by se měl svými rozměry a zacílením postavit pod model Freelander a na trhu by tak zřejmě soupeřil s vozy typu Suzuki SX4, Fiat Sedici, Seat Altea Freetrack a další.

Ovšem takový model by musel mít opravdu nízkou spotřebu, protože dosáhnout průměrných emisí automobilky ve výši 140 g/km nebude jednoduché. Pro představu, „nejčistší” verze Land Roveru Freelanderu má v současnosti emise 194 g/km. A takový Range Rover s přeplňovaným osmiválcem zhruba trojnásobné.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků