Lancia Thesis – koncept dokonalosti

O automobilce Lancia nebylo v posledních letech příliš slyšet. Dá se říci, že poslední opravdu úspěšný vůz byla Lancia Delta, která dosáhla i mnoha sportovních ocenění na poli MS rally. Od té doby však, jakoby Lancia přestala vyrábět.
Lancia Thesis – koncept dokonalosti
Naštěstí je to pouze mýlka. V nedávné době automobilka představila koncept Thesis, o kterém Klepněte pro větší obrázekprohlásila, že jeho sériová výroba je téměř na spadnutí. Již při prvním pohledu je zřejmé, že vozidlo má naprosto osobitý design, který se vymyká dosavadním představám o vozu vyšší střední třídy.

Charakteristickým znakem vpředu je mohutná maska chladiče, která je rozdělena na dvě poloviny chromovanou lištou, v jejíž horní části nahlíží na svět tradiční znak Klepněte pro větší obrázekLancie. Maska je tak mohutná, že svojí spodní částí zasahuje až do nárazníku (podobnost s Alfou-Romeo 156). Přední kapota se snaží držet tvar široce rozevřeného V. Přední světlomety mají velmi netradiční tvar a jsou umístěny jakoby „navrch hlavy“. Vozidlo postrádá boční rámy oken, takže ty zajíždějí přímo do dveří. Pokud otvíráte dveře, okno kousíček sjede směrem dolů a při opětovném zavření se vrátí zpět do těsnění. Zadní partie vozu zaujme velmi zaobleným víkem zavazadlového prostoru, ale ještě více koncepcí svých světlometů. Světla jsou unikátně úzká a protahují se až do horní části zadních blatníků.

Interiér vozu se nese ve znaku již méně revolučních řešení. Přístrojové desce vévodí dva kruhové Klepněte pro větší obrázekpřístroje, rychloměr a otáčkoměr, mezi nimiž je zabudován palubní počítač. Celá přístrojová deska je podsvícena modrou barvou, takže výsledný efekt působí velmi elegantně. Sedadla a čalounění se nesou v duchu světlých odstínů kůže, jak je již zvykem v této kategorii. Výbava bude již v základní verzi velmi obsáhlá, to znamená že by měla obsahovat elektronickou klimatizaci, navigační systém, 8 airbagů, systém jízdní stability a brzdový asistent a další elektronické Klepněte pro větší obrázekvymoženosti.

Neméně důležité je i to, co se skrývá pod kapotou tohoto vozu. V první řadě půjde o zážehový pětiválec 2,4 l , který se bude později dodávat i s přeplňováním. Vrcholem nabídky zřejmě bude 3,0 l šestiválec (215k), se kterým bude tento téměř pětimetrový kolos dosahovat rychlosti 240 km/h. Pro příznivce naftových motorů je připraven přeplňovaný vznětový pětiválec 2,4 l (150k), který využívá vstřikování systémem Common-rail. Všechny vozy, až na základní 2,4 l pětiválec, budou dodávány standardně s automatickou převodovkou.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků