Lancia Phedra 2008: nový diesel jako plus

Lancia dopřála svému MPV facelift, od kterého si slibuje navýšení prodejů. K tomu jí má pomoci také nový diesel 2,2 M-Jet 170 k.

Lancia Phedra patří do čtveřice Citroën C8, Peugeot 807 a Fiat Ulysse – všechny totiž sdílí mnoho společných dílů. Jako poslední prošla faceliftem právě u nás nejméně známá Lancia. Změny se dotkly především přední částí, která po modernizaci spolu s novým nárazníkem přináší svěžejší vzhled. Nové jsou rovněž koncové svítilny.

Jak jsem se již v úvodu zmínil, největším přínosem zřejmě bude turbodiesel 2,2 l Multijet z dílen PSA s výkonem 125 kW/170 k. Čtyřválec dosahuje maximum točivého momentu 370 Nm při 1500 ot./min. a nespotřebuje o nic víc paliva než stávající dvoulitr. Jeho dynamika rovněž není k zahození – na stovku zrychlí Phedra za rovných 10 sekund a dosáhne maximální rychlost 200 km/h. K motoru bude nabízen jak šestistupňový manuál, tak automat se stejným počtem převodových stupňů.

Facelift navíc přináší mnohem víc doplňkových prvků a barevných variací interiéru i exteriéru. Novinkou mají být také pokročilé servisní služby VIP services, jakých zemí se ale budou týkat prozatím nevíme. Kromě nového motoru zůstanou v nabídce také slabší dvoulitry Multijet s výkony 120 a 136 koní. Oficiální premiéry se modernizovaná Phedra dočká již příští měsíc na autoshow v Bruselu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Lancia Phedra 2008

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků