Lancia Delta HPE, návrat Italů ke klasice

Lancia představí v Paříži svůj koncept modelu Delta. Jde o první krok k produkční verzi, jejíž příchod je očekáván v nejbližší době.

Vůz s názvem Delta HPE Concept Car je předzvěstí nové generace tohoto slavného vozu, který má přijít na trh nejpozději v roce 2008. Koncept je inspirován neméně známou Lancii Beta HPE a také Deltou poslední generace, která vyjížděla z výrobních linek v druhé polovině devadesátých let.

Tradiční prvky, jako je tvarování přední masky a hlavně tvar mřížky chladiče odkazují na úspěšné vozy z dávné i nedávné minulosti. Koncept dále čerpá tvarově z nynějších modelů a také z faktu, že Delta bude po dlouhé době u Lancie opět vůz, který bude působit na všechny smysly řidiče. Provedení zádě připomene ze všeho nejvíce Nissan Murano, zejména kvůli provedení koncových světlometů, Lancia ale podobné řešení použila ještě dříve třeba u Thesisu a nelze jí tak obviňovat z plagiátorství.

Fotografie interiéru bohužel nebyly výrobcem uvolněny, ale ve výbavě vozu si našly místa nejpokročilejší systémy jako je na zakázku vytvořený Hi-Fi systém Bose, systém Blue&Me, který vznikl ze spolupráce Fiatu a Microsoftu a umožňuje kombinovat bluetooth a USB připojení různých zařízení cestujících a mnoho dalšího.

O pohon se mají u konceptu starat pouze přeplňované motory ať už benzínové o výkonech od 120 do 200 koní, tak naftové o stejném výkonu. O přenos výkonu na přední kola se postará 6stupňová manuální převodovka a také robotizovaný manuál. O výborné jízdní vlastnosti se stará elektronický podvozek SDC.

Koncept měří na délku 4 500 mm, na šířku 1 800 mm, na výšku 1 500 mm a rozvor má hodnotu 2 700 mm. Vše tedy plně srovnatelné s konkurenty, proti kterým bude Delta vystupovat. Zavazadlový prostor pak nabídne v základním provedení až 400 l.

Už se těšíme na provedení vozu v barvách Martini Racing...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Lancia Delta HPE Concept Car
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Lancia Delta Nuova
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků