Lancer Evo X: legenda pokračuje

Na blížícím se tokijském autosalonu představi Mitsubishi pestrou paletu konceptů a novinek. Mezi ty nejdůležitější bude bezesporu patřit koncept s názvem "Concept X:EVO". Tento sportovně laděný sedan, který se má objevit na trhu v roce 2007 je předzvěstí příštího Lanceru Evo X. Koncept s délkou 4530 mm, šířkou 1830 mm a výškou 1470 mm bude pokračovat v tradici Lanceru Evo. Za posledních 13 let, co je Evo na trhu, patřilo toto vozidlo vždy k tomu nejlepšímu v daném segmentu. Nový koncept jde ještě dál a tradičně sportovní design dovedl až ke krajnosti, kdy každý detail jasně hovoří o velkém výkonu a sportovních ambicích. Na rozvoru 2650 mm je posazen dvoulitrový přeplňovaný motor s výkonem 220 kW (300 k) a náhonem na všechna kola. Výkon bude přenášet na kola o rozměru 9x20" s pneu 255/35 manuální převodovka se šesti stupni. V interiéru najdeme dekory z leštěného hliníku a také netradiční řešení sedaček, kdy v obou řadách jsou umístěny pouze anatomické sedačky s více bodovými pásy. Mimo zadní přítlačné křídlo a přední mohutnou mřížku chladiče, stojí za všimnutí zadní difusor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků