Lamborghini Urus slaví produkční milník. Prodejním trhákem se ale stalo okamžitě

V historii italské značky jde s přehledem o vůbec nejprodávanější model.

Po vzoru Porsche, u kterého jsou za nejprodávanější modely SUV Macan a Cayenne, potvrzuje nadále silnou poptávku po této kategorii vozů i italské Lamborghini. Nejprodávanějším modelem značky se Urus stal nedlouho po svém uvedení v roce 2018 a tuto popularitu nyní podtrhuje i produkční milník. Svého SUV totiž Lamborghini vyrobilo již 15.000 kusů.

Lamborghini slaví 10 let v Mexiku. Speciální Huracány odkazují na život i smrt

Lamborghini slaví 10 let v Mexiku. Speciální Huracány odkazují na život i smrt

Urus ve statistikách prodejů sebevědomě předhání zbytek modelů značky. V roce 2020 zastával model celých 59 % prodejů Lamborghini. Pro představu, za letošní rok do června sjelo z produkční linky v Sant'Agatě 2796 kusů Urusu, zatímco Huracánů vyjelo 1532 a Aventadoru 524 kusů.

Exemplář s číslovkou 1500 je vyhotoven v matném odstínu šedé Grigio Keres a doplněn o kontrastní prvky ve výrazné zelené Verde Scandal. Na dvoubarevné vlně jede i kabina v kombinaci odstínů Nero Ade/Verde Scandal. Jde o vůz nakonfigurovaný zákazníkem z Británie.

Lamborghini Aventador se po 10 letech loučí. Do důchodu odchází seriózně

Lamborghini Aventador se po 10 letech loučí. Do důchodu odchází seriózně

V tuto chvíli se u Lamborghini chystá pro populární SUV modernizace. Twin-turbo V8 o objemu čtyř litrů by mohl nabídnout o pár koní více, zatímco se mluví také o nevyhnutelném příchodu nové plug-in hybridní varianty. V plánu je údajně i robustnější verze vycházející z dřívějšího závodního konceptu ST-X.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků