Lamborghini unikly patentové snímky SCV12. Ještě stále chcete omalovánky?

Během pandemie kornaviru automobilky pouštěly do světa různé omalovánky. S trochou fantazie tak mohou sloužit i uniklé patentové snímky nejsilnějšího atmosférického Lamborghini.

Lamborghini již nějakou dobu láká na svou novou okruhovou hračku se základy v modelu Aventador s názvem SCV12. Pod kapotou bude nejsilnější atmosférický motor Lamborghini všech dob. V řeči čísel to znamená výkon 610 kW (830 koní). Dynamické parametry zatím nejsou známy, ale o schopnostech tohoto vozu už teď nemůže být pochyb.

Lamborghini láká na okruhový speciál SCV12. Přinese nejsilnější V12 v historii značky

Lamborghini láká na okruhový speciál SCV12. Přinese nejsilnější V12 v historii značky

Automobilka nám prozatím ukázala jen maskovaný kousek a celkový vzhled vozu je tak stále tajemstvím. O podobě vozu nám toho ale může dost prozradit aktuální únik z patentového úřadu, který se objevil na webové stránce TaycanEVforum.com. Jde o detailní designové skici z patentového úřadu.

Na patentových snímcích je vidět obří zadní křídlo a klínovitá silueta tohoto hypersportu na okruhy. Nechybí ani zafixovaná boční okna po vzoru závodních aut. Kompletní odhalení vozu si automobilka naplánovala na konec léta. Majitelé vozu budou členy speciálního klubu, který zahrnuje řidičské tréninky a různé okruhové dny.

Za volantem Lamborghini SCV12: Nová okruhová hračka zní skvěle, uznejte sami

Za volantem Lamborghini SCV12: Nová okruhová hračka zní skvěle, uznejte sami

Vůz bude mít sekvenční šestistupňovou převodovku, která bude posílat všechen výkon na zadní kola. SCV12 bude mít hořčíková kola (19“ vpředu a 20“ vzadu), která budou obalená speciálními pneumatikami od Pirelli. Bližší technické detaily, stejně jako cenu, si automobilka nechává zatím pro sebe.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 57 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků