Lamborghini unikly patentové snímky SCV12. Ještě stále chcete omalovánky?

Během pandemie kornaviru automobilky pouštěly do světa různé omalovánky. S trochou fantazie tak mohou sloužit i uniklé patentové snímky nejsilnějšího atmosférického Lamborghini.

Lamborghini již nějakou dobu láká na svou novou okruhovou hračku se základy v modelu Aventador s názvem SCV12. Pod kapotou bude nejsilnější atmosférický motor Lamborghini všech dob. V řeči čísel to znamená výkon 610 kW (830 koní). Dynamické parametry zatím nejsou známy, ale o schopnostech tohoto vozu už teď nemůže být pochyb.

Lamborghini láká na okruhový speciál SCV12. Přinese nejsilnější V12 v historii značky

Lamborghini láká na okruhový speciál SCV12. Přinese nejsilnější V12 v historii značky

Automobilka nám prozatím ukázala jen maskovaný kousek a celkový vzhled vozu je tak stále tajemstvím. O podobě vozu nám toho ale může dost prozradit aktuální únik z patentového úřadu, který se objevil na webové stránce TaycanEVforum.com. Jde o detailní designové skici z patentového úřadu.

Na patentových snímcích je vidět obří zadní křídlo a klínovitá silueta tohoto hypersportu na okruhy. Nechybí ani zafixovaná boční okna po vzoru závodních aut. Kompletní odhalení vozu si automobilka naplánovala na konec léta. Majitelé vozu budou členy speciálního klubu, který zahrnuje řidičské tréninky a různé okruhové dny.

Za volantem Lamborghini SCV12: Nová okruhová hračka zní skvěle, uznejte sami

Za volantem Lamborghini SCV12: Nová okruhová hračka zní skvěle, uznejte sami

Vůz bude mít sekvenční šestistupňovou převodovku, která bude posílat všechen výkon na zadní kola. SCV12 bude mít hořčíková kola (19“ vpředu a 20“ vzadu), která budou obalená speciálními pneumatikami od Pirelli. Bližší technické detaily, stejně jako cenu, si automobilka nechává zatím pro sebe.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků