Lamborghini Town Life: dva a půl metrů, elektrický pohon

Italská policie si pro hlídkování v okolí Náměstí sv. Petra ve Vatikánu vybrala malá elektrická vozítka Lamborghini Town Life. Ta má na svědomí firma Tonino Lamborghini, která se zabývá především výrobou módních doplňků. Aby ale nevznikla mýlka, nejedná se o známého výrobce sportovních vozů, který patří pod Audi; tou je firma Automobili Lamborghini.

Malé lamborghini má na délku jen 2,5 m, pojme dva cestující a je poháněno elektromotorem. Ten má výkon 4 kW a uděluje vozu maximální rychlost 45 km/h. Na jedno nabití baterie ujede policie až 90 km. Vůz má hmotnost 350 kg, takže ho lze dle vyhlášky zařadit do kategorie skútr. Díky tomu ho lze řídit už od 15 let stejně jako Jawu King; tu ale pohání malý nafťák. Díky malému vozítku jsou policejní obhlídky rychlejší a efektivnější.

U holandské společnosti Bathy Automotive stojí malé lamborghini 10 599 eur. Prezentaci můžete najít např. na webu www.townlife.it, velkou fotogalerii na Whells24.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků