Lamborghini Town Life: dva a půl metrů, elektrický pohon

Italská policie si pro hlídkování v okolí Náměstí sv. Petra ve Vatikánu vybrala malá elektrická vozítka Lamborghini Town Life. Ta má na svědomí firma Tonino Lamborghini, která se zabývá především výrobou módních doplňků. Aby ale nevznikla mýlka, nejedná se o známého výrobce sportovních vozů, který patří pod Audi; tou je firma Automobili Lamborghini.

Malé lamborghini má na délku jen 2,5 m, pojme dva cestující a je poháněno elektromotorem. Ten má výkon 4 kW a uděluje vozu maximální rychlost 45 km/h. Na jedno nabití baterie ujede policie až 90 km. Vůz má hmotnost 350 kg, takže ho lze dle vyhlášky zařadit do kategorie skútr. Díky tomu ho lze řídit už od 15 let stejně jako Jawu King; tu ale pohání malý nafťák. Díky malému vozítku jsou policejní obhlídky rychlejší a efektivnější.

U holandské společnosti Bathy Automotive stojí malé lamborghini 10 599 eur. Prezentaci můžete najít např. na webu www.townlife.it, velkou fotogalerii na Whells24.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků