Lamborghini Town Life: dva a půl metrů, elektrický pohon

Italská policie si pro hlídkování v okolí Náměstí sv. Petra ve Vatikánu vybrala malá elektrická vozítka Lamborghini Town Life. Ta má na svědomí firma Tonino Lamborghini, která se zabývá především výrobou módních doplňků. Aby ale nevznikla mýlka, nejedná se o známého výrobce sportovních vozů, který patří pod Audi; tou je firma Automobili Lamborghini.

Malé lamborghini má na délku jen 2,5 m, pojme dva cestující a je poháněno elektromotorem. Ten má výkon 4 kW a uděluje vozu maximální rychlost 45 km/h. Na jedno nabití baterie ujede policie až 90 km. Vůz má hmotnost 350 kg, takže ho lze dle vyhlášky zařadit do kategorie skútr. Díky tomu ho lze řídit už od 15 let stejně jako Jawu King; tu ale pohání malý nafťák. Díky malému vozítku jsou policejní obhlídky rychlejší a efektivnější.

U holandské společnosti Bathy Automotive stojí malé lamborghini 10 599 eur. Prezentaci můžete najít např. na webu www.townlife.it, velkou fotogalerii na Whells24.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků