Lamborghini se vrátí ke kořenům a s pomocí Audi postaví SUV

Italský výrobce supersportů, automobilka Lamborghini, hodlá využít své zkušenosti s pohonem všech kol a vrátí se zpět ke kořenům. Zakladatel automobilky Ferruccio Lamborghini totiž v roce 1948 založil automobilku Lamborghini pro výrobu traktorů a až v roce 1963 začal vyrábět i automobily. Nyní vedení automobilky oznámilo, že nový model nebude velké coupé 2+2, tedy jakási protiváha Ferrari F612 Scaglietti, ale půjde o SUV ve stylu mateřského Audi Q7. V historii automobilky nepůjde o první model tohoto druhu, protože již v roce 1981 vyráběla luxusně-výkonný model LM, který se vyráběl až do roku 1992. Koncept nového modelu se představí za měsíc v Ženevě a vedení automobilky oznámilo, že SUV dostalo zelenou a přednost před jinými variantami. Přesnější specifikace nejsou prozatím samozřejmě známy, ovšem jisté je to, že nové SUV bude sdílet mnoho prvků s mateřským Q7.

Klepněte pro větší obrázek
Lamborghini LM

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků