Lamborghini se vrátí ke kořenům a s pomocí Audi postaví SUV

Italský výrobce supersportů, automobilka Lamborghini, hodlá využít své zkušenosti s pohonem všech kol a vrátí se zpět ke kořenům. Zakladatel automobilky Ferruccio Lamborghini totiž v roce 1948 založil automobilku Lamborghini pro výrobu traktorů a až v roce 1963 začal vyrábět i automobily. Nyní vedení automobilky oznámilo, že nový model nebude velké coupé 2+2, tedy jakási protiváha Ferrari F612 Scaglietti, ale půjde o SUV ve stylu mateřského Audi Q7. V historii automobilky nepůjde o první model tohoto druhu, protože již v roce 1981 vyráběla luxusně-výkonný model LM, který se vyráběl až do roku 1992. Koncept nového modelu se představí za měsíc v Ženevě a vedení automobilky oznámilo, že SUV dostalo zelenou a přednost před jinými variantami. Přesnější specifikace nejsou prozatím samozřejmě známy, ovšem jisté je to, že nové SUV bude sdílet mnoho prvků s mateřským Q7.

Klepněte pro větší obrázek
Lamborghini LM

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků